aynı isimde "bozkır" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
194 entry daha
  • 7. bölümde bence bir hata var:

--- spoiler ---

sessiz çocuğun annesiyle olan fotoğrafını biliyorsunuzdur. bu fotoğrafta çocuk kaç yaşındadır? bu soru cepte olsun. abbas bey’in çocuğu olduğu ortaya çıkıyor. ama kadın 7 yıl önce öldürülmüş. yani çocuk 3 yaşında annesini kaybetmiş. kadın 2 yıl o şehirde yaşamış çocukla. sonra ayrılmış oradan. bir yıl sonra da rusyada öldürülmüş. ama çocuk türkiyede kalmış. o fotoğrafta çocuğun çok daha küçük olması gerekiyordu. ama fotoğraftaki çocuk minimum 5-6 yaşında...
    --- spoiler ---

konuyla ilgili bilgi için yeşillendirirseniz sevinirim...
  • dördüncü bölümü yayınlandığında başladığım, şu sıralar takip ettiğim tek yerli yapım. ilk dört bölümü peşpeşe izlediğimde epey içine çekmişti beni. beşinci ve takip eden bölümlerde bir durağanlık mı var, yoksa tüm bölümler böyleydi de peşpeşe ekleyince daha mı ilgi çekici geldi emin değilim.

beşinci ve altıncı bölümlerde behzat ç’nin kişisel travmalarını seyfi amir’e oturtmaya çalışacaklar diye bir korkuttu ama neyse ki böyle bir hataya düşmemişler.

yedinci bölümü az önce izlemişken, henüz izlememiş olanlara diziyi tavsiye ediyorum. şu ara izlemeye değer başka bir şey olduğunu düşünmüyorum. siz biliyorsanız siz söyleyin.

bu kısım blutv hakkında;
    yalnız tüm bölümleri çekilmiş hazırda duruyorken, bölüm bölüm sunulması sinirlerimi bozuyor, küçük hesaplar gibi geliyor. sanıyorum üç bölüm daha yayınlanacak. üyeliğiniz yoksa, izlemek için tüm bölümlerin yayınlanmasını beklemek isteyebilirsiniz.

adamlar da haklı düşününce. (yanlış bilmiyorsam) on bölümlük dizi. sırf bunu izlemek için üye olan adamı on hafta üyelikte tutmak var, bir aylık üyelik sonunda kaybetmek var. başka ne izlesin adam? iptal eder tabii.

diziye dair son olarak; öyle sarı renklerle çekiliyor ki telefondan izlediğim için her seferinde “night shift” açık kalmış zannediyorum.
  • yedinci bölüm itibariyle emin olduğum bir şey var ki bu kadroyla polisiye/gerilim hariç her türlü dizi çekilirmiş. ve çok da harika olurmuş.

bu böyle hani dilim de varmıyor olmadı demeye ama...

sabırla bekliyorum finali, ne nasıl bağlanacak; şimdilik mantık hatası gibi duran durumlar gerçekten basit birer mantık/devamlılık hatası mı yoksa bilerek bırakılan sonradan çözülen durumlar mı olacak. bekleyelim...

bozkır sektöre yiğit özşener, ekin koç uyumunu kazandırdı bence. atlanılmasın.

ek: seyfi amir’in yatak odasında başucu tablosu da baykuş.
  • ikinci sezonu hakeden dizi
  • --- spoiler ---

katil avukat.

--- spoiler ---
5 entry daha