aynı isimdeki diğer başlıklar:
şükela:  tümü | bugün
 • yönetmenlik koltuğunda ali özel'in oturduğu 2019 yapımı film.

  film ülkemizdeki ilk gösterimini "ulusal yarışma"ya tekrar kavuşan 56. antalya altın portakal film festivali'nde yapacak.

  filmin sinopsisi: devam etmekte olan baraj çalışması köyün tahliyesini gerektirir. evi ve karısının bahçedeki mezarı etrafında münzevi bir hayat sürmekte olan ahmet ise, yeğenlerinin ısrarlarına rağmen köyden taşınmaya yanaşmaz. amcalarını ikna edemeyen yeğenleri, ahmet’i ikna etmesi için yıllardır görüşmediği oğlu harun’u köye gelmeye razı ederler. fakat annesinin ölümünde babasının ihmali olduğunu düşünen harun'un uzun zaman sonra babasıyla bir araya gelişi sorunsuz olmayacaktır. harun annesini sular altında bırakmak istememektedir ve mezarın taşınmasını talep eder. ahmet’inse yeni bir vicdani yükümlülüğü kaldıracak gücü yoktur. baraj hızla dolmakta ve zaman daralırken, baba oğul da hem kendileriyle hem geçmişiyle hesaplaşma yaşarlar.

  edit: film, 56. antalya altın portakal film festivali'nde "en iyi film", "behlül dal en iyi ilk film", "en iyi yönetmen (ali özel)", "en iyi erkek oyuncu (mücahit koçak)", "en iyi yardımcı erkek oyuncu (ozan dağara, hakan emre ünal)", "en iyi senaryo (ali özel)", "en iyi görüntü yönetmeni (ümit çakmaksoy)", "en iyi kurgu (ali özel, mahmut aran, yakup inanlı)", "en iyi müzik (hüseyin özel)" ve "film yönetmenleri derneği en iyi yönetmen (ali özel)" olmak üzere toplam on dalda ödül kazanıp festivale damga vurmuştur.
 • 56. antalya altın portakal film festivali'nde neredeyse tüm ödülleri almış filmdir.
  ne bozkırmış arkadaş.

  imla.
 • 56. altın portakal film festivali'nde ne kadar ödül varsa toplayan film; 27 ödülün 10'unu kaptılar.

  izlemek şart oldu.

  edit: ödül sayısı.
 • altın portakalın 10 ödülünü alıp doğuştan reklam yapan film. izlemek için sabırsızlandırmıştır.
 • dört gözle, vizyona girse de aynı gün gidip izlesem diye beklediğim, zeki demirkubuz üstadın yorumlarıyla daha da artan merakımı dindirsem dediğim. gerçeğe, varoluşa, ölüme ve yaşama yaklaşırken belki dost olur diye umduğum.
 • altın portakal festivalinde süpürge gibi tüm ödülleri alan film. tek izlemediğim film ve ödülleri topladı. izlemek şart şu an, mecralara düşsün izleyelim.
 • ya diğer adaylar çok kötüydü ya da bu allah allah bir yapım, vizyona girince göreceğiz artık. geceden komik bir an, bozkır filmiyle en iyi yardımcı erkek ödülünü alan oyuncu konuşma sırasında panikliyor, konuşamıyor en sonunda da çok içten bir "hay allah" diyor. buna acayip güldüm ya ahah.
 • vizyona girmesini beklediğim film.
 • ilk entrydeki sinopsisin fazlasıyla bu sene adana film festivalinde en iyi film ödülünü alan (bkz: nuh tepesi) 'ni andırdığı film. bir mezar davası, annenin ölümünden sorumlu tutulan baba, yıllar sonra bir araya gelen baba oğul gibi benzer elementler içeriyor. tabii bu kadar ödül aldığına göre vizyon tarihini merakla beklemekteyiz.
 • neredeyse bütün film eleştirmenlerinin ödül almadan önce yerden yere vurduğu bir filmdi bozkır. aldığı 10 ödülden sonra suçlamalar zeki demirkubuz üzerinden yapılıyor. demirkubuz’ un koca bir organizasyonu trollediğini düşünüyorlar tek başına. ciddi bir şok hakim. filmi tüm kamuoyu izleyince değerlendirmesi daha rahat yapılacaktır.