şükela:  tümü | bugün
  • mehmet tanrısever'in yönetmenliğini yaptığı bir bozkır filmi. fragmanını beğendiğimi söyleyebilirim, bakalım film nasıl olacak. 6 eylül itibari ile gösterime girecek filmin gişede müslüm gibi bir etki oluşturacağını düşünüyorum.
  • filmin yönetmeninin ağzından:

“filmin konusu, toroslarda bozkır çevresinde geçen iki arkadaşın hikayesidir. bunlar silah satıyorlar, bir tanesi diğerinin asker arkadaşının eşini taciz ediyor. diğeri de onu öldürüyor. sonra öldürdüğünü kasabaya söylüyor. kasaba bunu ‘namus temizledin’ diye alkışlıyor. sonra hapse girince oranın şartlarına göre yalan söylüyor, firar ediyor ve bütün kasabalı buna küsüyor. böyle bir mücadele sonrasında kasabalıyla yüzleşince tövbe ediyor ve tekrardan hapishaneye giriyor. film de böyle bitiyor”

bilerek spoiler yazmadım. değişik insanlar var memlekette. adam filminin sinopsisini söylüyor.
  • 2011de çektiği filmi fetö'ye izletmek için 3 gün 3 gece pensilvanya'da kapıda yatan adamın filmi değil mi bu?

edit: şu yönetmen denen adamın facebook sayfasına baktım (çok reklam çıktığı için engellemiştim) reklamla 4 bin, normalde 123 beğeni alıyor adam. filme 15 kişi gider etmeyin eylemeyin sdkfjsdkj
  • fragmanında festivallerde aldığı ödül sayısıyla türkiye rekoru kırdığı yazmaktadır. ama işbu fragmandan şahsen bi cacık anlamadım, yani anladım da o kadar ödül alacak kadar ne sunmuşlar onu anlamadım. adam töre hesabı kan davası diyip birini öldürüyor, suçu başkası üstleniyor. orijinal bi olay göremedim. film malum ortamlarda şu an. izlersem ve fikrim değişirse editlerim.

edit: bahsi geçen fragman: https://www.youtube.com/watch?v=nqrmyrbjcxa
  • fragmanında 59 ödül kazandığını iddia edip, türkiye rekoru kırdık diyen film.

kazandıklarını iddia ettikleri ödüllerden rastgele 2-3 tanesine baktım; 10-20 dolar gönderip dijital sertifika kazandığınız yarışmalar.

yani siz de 300-500 dolar harcayarak evde bebenizi kardeşinizi çektiğiniz videolarla 59 ödül kazanıp, türkiye rekorunu kırabilirsiniz.

misal kazandıkları! ödüllerden birinin festivalinden bi kac kare : https://static.wixstatic.com/….00_0.01/img_2285.jpg
    https://static.wixstatic.com/…190922_214216__01.jpg
    https://static.wixstatic.com/…_c/award terminus.png (bu dayı 100 dolar verip 2 ödül birden kazanmış aslfjasşlfja)
  • çok ama çok kötü film. ne ödülü? neye ödül? film bile değil aslında bütçeli flash tv dizisi. utandım.
  • filmin yapımcısı yukardaki yazar arkadaşımın yazdığı yöntemle bir sürü kolpa ödül alarak reklam yapmaya çalışmış ancak gülünç duruma düşmüştür. box office verilerine göre 57 lokasyonda 2 hafta vizyonda kalabilmiş ve 1639 kişi tarafından izlenmiştir. eminim çoğunuzun facebook'ta daha çok arkadaşı vardır.
  • an itibariyle ali özel'in bozkır filmiyle karıştırıp izlediğim (bkz: isim benzerliği), izlerken de "amk bu filmin neyine bu kadar ödül vermişler?" sorusunu defaatle sorduğum filmdir. sözlüğe girince ayıktım ve ne yalan söyleyeyim bir rahatlama geldi. sinema zevkime ve hazzıma henüz bir zarar gelmemiş çok şükür.

he madem 1 saat 51 dakikamı bu filme heba ettim bari bir iki şey söyleyeyim. öncelikle filmin başında bilmem kaç küsür tane festivalde ödül aldığının reklamını yapıyor. haliyle "vay amk çok sağlam bir film geliyor" izlenimi vermedi değil. ne bileyim bir "kış uykusu" bir "ahlat ağacı" bir bulantı falan bekliyor insan tabii ki yanından bile geçemedi. zaten hikaye olarak çok salakça bir durum söz konusu he bir de gerçek bir olaydan esinlenmişler. yani bir filmin çarpıcı olması için olayın gerçek olmasına gerek yok. kaldı ki hayatımızda başımıza gelen ciddi bir çok olay aslında çok salakça şeylerden oluşuyor ve film yapılacak bir uç noktası olmuyor. yani gayet sıradan ve "yaşanabilecek" olaylar silsilesi ile karşı karşıyayız. bu sebepten baştan kaybetti. ikinci olarak ucuz ve geçmeyen oyunculuklar hiçbir karakter açıkçası bana değmedi değemedi. zaten dublaj görünce ikinci bir soğuma başlıyor otomatik olarak. üçüncüsü tamam poz veren bir doğa, tarihi mekanlar vs. var elden geldiğince bu yakalanmak istenmiş. ancak dekorlar, giysi seçiminden yolda döşenmiş parke taşlarına kadar sürekli zaman kaymaları yaşıyorsunuz. tam diyorsun 1950'li yılların jandarması bir bakıyorsun kollarda 2000'li yılların astsubay arması. ya da jandarma jipinin yazısının çıkartma beyaz harflerle yazılması vs. gibi bir çok detay sayabilirim...

ezcümle: olmamış, olmamış ve olmamış bir filmdir.
  • çok kötü film, vakit kaybı