şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kıraç'in deli düş adli ilk albumundedir. bir gün şair yılmaz aybar, bir şiir kitabını kıraç'a vermiş, bir yıl sonra kitabı okurken kıraç bir şiiri çok beğenmiş, adı da "anadolu ağacı" imiş. bunu bozkırdaki ağaç olarak besteleştirip ilk albümüne koymuş. kendi performansını çok beğeniyormuş. son yillarin en onemli anadolu-rock bestesidir.
 • konya ili bozkir ilçesinde üzerine "arbalest was here" yazisi kazilmis agaç. aslen arbalest için manevi degeri büyük bir agaçtir kendisi. tesadüfen geçerken oralardan kendinden bir iz birakma istegi gelmistir içinden. uzun yillar güzel ülkemin dört bir yanini gezen arbalest o büyük o görkemli sögüt agacini aklindan çikaramamistir bir türlü. dört yol agzindaki çesmenin sagindaki o büyük agaç.

  edit: artik sozluk de arbalest icin bir agac oldu galiba...
 • şiir şöyledir:

  “ben bozkırdaki ağaç
  sen uzakta akan su
  özlemi yüreğimin
  yüzyıllardır yakan su

  bir sancılı bekleyiş
  ki tükenmez bir türlü
  ne duam işitilir
  ne söylediğim türkü

  kavrulmuş dallarımdan
  haber etsinler diye
  nice kuşlar uçurdum
  dönmediler geriye

  ya seni bilmediler
  ya unuttular beni
  kuru değnekler ile
  hep bir tuttular beni

  sen uzakta akan su
  ben bozkırdaki ağaç
  duy artık çığlığımı
  toprağım sana muhtaç”*
 • kıraç'ın ilk albümündeki en mühim şarkıdır. bugün film/dizi müziği piyasasının altını üstüne getiren, tek kabiliyeti buymuş gibi yapan kıraç'ın başlangıç noktasının ne kadar doğru olduğunu gösteren çok önemli bir şarkıdır. izlediği yolun güzel abimizi hangi yola çıkardığı hakkında yorum yapmaya gerek yok.
 • (bkz: deli düş)

  gecenin 3:30'unda aklıma gelen şarkı. çocukluk yıllarımda söyleyiş tarzı ile beni etkiliyordu. bir dönem kıraç diye biri vardı be.
 • son stüdyo kaydından sonra tekrar kendini hatırlattı. kıraç'ın memlekete armağanı desek yeridir.

  https://youtu.be/wrpih2zx4qs
 • bu şarkının başlığı altında bu kadar entry olması türkiye'nin niye bir bok olmayacağını gösteriyor. duygu yok koca ülkede duygu yok...