şükela:  tümü | bugün
  • genclik yillarinda bugun surasi bombalanacak, su gun surasi bombalanacak diye konusan ve dedigi gun dedigi seyin gerceklestigi rivayet edilen kisi.
    bir baska rivayet icin (bkz: dogu perincek)
  • 68 lıler vakfı yonetım kurulu uyesı,huklukcu.
    insanlar degisir,fikirleri de elbet,yaptıkları ısler,konustukları ınsanlar,gerceklestırmeye calıstıgı gayelerde.fakat degısmeyen tek sey varsa o da gecmıslerıdır.
  • (bkz: sahan nuhoglu)
  • tesadüfen rastladığım sky turk'teki konuk olduğu programda, kendisine ülke için ne yapabileceklerini soran gençlere, "bana gelin o zaman. madem bu kadar istiyorsunuz. numaramı da vereyim; 0532xxxxxxx. arayın. buluşuruz, konuşuruz bir yerlerde." demiş adam.

ayrıca bir de anısını anlatmıştı.
    bozkurt nuhoğlu, aslen karadenizlidir. karadeniz insanının o kendine has özelliklerini taşımaktadır, kendisi de ailesi de. memlekete gittiği bir gün, dedesi ile arasında geçen diyaloglar şöyleymiş;

dede: evlat, anlaşılan sen bu yola girdin. geri dönmeyecen. bari sana bir şey olursa kimi vuralım, onu söyle.
    bozkurt nuhoğlu: bana bir şey olursa dede, demirel'i vurun.

anlattığına göre dedesi önce biraz şaşırmış, ardında da; aferin kendine büyük hedef seçmişin demekki, demiş.

ayrıca yeni bir kitap yazmış ve bu kitabında 68 kuşağı anılarını anlatmaktaymış.
  • kendisi der ki: "eğer bir gün deniz gezmiş'e, sen asılacaksın, ben de ileride genç bir muhabir arkadaşa senin amerikan askerlerini denize döktüğün günü anlatacağım deseydim, boynuma sarılır 'deli olmak çocuk ben ölecek adam mıyım?' derdi"
  • homofobik
  • ben boşuna demiyorum, bilhassa bu topraklardan nasibini almış, bu toprakların ana-babaları tarafından büyütülmüş her şahıs damarlarında asil bir seksizm ve homofobi taşımaktadır diye. buna sosyalist geçineni de dahil elbette. ne acı ...
  • hem homofobik, hem transfobik. sayıklamalarını okuyunca gözlerim yuvalarından fırladı. "erkek kılığındaki kadın veya kadın kılığındaki erkeğe lanet olsun" diye saçmalamış. üstüne "yalan söylemesin, deniz'in arkadaşları onu cezalandırır haaa" diye tehdit savurmayı da ihmal etmemiş.

görür görmez "oha! çüş!" dedim. böyleleri insanı solculuktan soğutur. adam kendi devrimini bile yapamamış daha.
  • bülent ersoy'a karşı söylemleri erkek egemen dilin ve bu dilin iktidarının kodlarını taşıyor. transfobik, cinsiyetçi, homofobik kaba ve ötekileyici..
    trans bireylerin kimlik mücadelesinin bir temsilcisi olan bülent ersoy'un söylediklerine, onun kimliği ve duruşu sebebiyle inanmamak ve tehditvari ifadelerle yalanlamaya çalışmak transfobiklik yanında, bence denizlere ve dillerinden düşürmedikleri 68 ruhuna da bir ihanet..
    gerçi ihanet dedim de, unutmuşum konu bu coğrafyanın soluydu değil mi!!