• genclik yillarinda bugun surasi bombalanacak, su gun surasi bombalanacak diye konusan ve dedigi gun dedigi seyin gerceklestigi rivayet edilen kisi.
    bir baska rivayet icin (bkz: dogu perincek)
  • 68 lıler vakfı yonetım kurulu uyesı,huklukcu.
    insanlar degisir,fikirleri de elbet,yaptıkları ısler,konustukları ınsanlar,gerceklestırmeye calıstıgı gayelerde.fakat degısmeyen tek sey varsa o da gecmıslerıdır.
  • (bkz: sahan nuhoglu)
  • tesadüfen rastladığım sky turk'teki konuk olduğu programda, kendisine ülke için ne yapabileceklerini soran gençlere, "bana gelin o zaman. madem bu kadar istiyorsunuz. numaramı da vereyim; 0532xxxxxxx. arayın. buluşuruz, konuşuruz bir yerlerde." demiş adam.

ayrıca bir de anısını anlatmıştı.
    bozkurt nuhoğlu, aslen karadenizlidir. karadeniz insanının o kendine has özelliklerini taşımaktadır, kendisi de ailesi de. memlekete gittiği bir gün, dedesi ile arasında geçen diyaloglar şöyleymiş;

dede: evlat, anlaşılan sen bu yola girdin. geri dönmeyecen. bari sana bir şey olursa kimi vuralım, onu söyle.
    bozkurt nuhoğlu: bana bir şey olursa dede, demirel'i vurun.

anlattığına göre dedesi önce biraz şaşırmış, ardında da; aferin kendine büyük hedef seçmişin demekki, demiş.

ayrıca yeni bir kitap yazmış ve bu kitabında 68 kuşağı anılarını anlatmaktaymış.
  • kendisi der ki: "eğer bir gün deniz gezmiş'e, sen asılacaksın, ben de ileride genç bir muhabir arkadaşa senin amerikan askerlerini denize döktüğün günü anlatacağım deseydim, boynuma sarılır 'deli olmak çocuk ben ölecek adam mıyım?' derdi"
  • homofobik
  • bülent ersoy'un deniz gezmiş'le ilgili yaptığı açıklamalara “deniz karakteri düşük insanlarla hiçbir surette ve hiçbir mekânda beraber olmamıştır. bu insanlardan nefret ederdi. bu kadın kılığındaki erkeğe, erkek kılığındaki kadına lanet olsun. yalan söylemesin, deniz’in arkadaşları onu cezalandırır” gibi iğrenç bir cevap vermiş avukat.

deniz asıl 68liyim, devrimciyim diye geçinip alaattin çakıcı'nın avukatlığını yapanlardan nefret ederdi.
  • deniz gezmiş ile ilgili bir konuda bülent ersoy'la fikir ayrılığına düşmüş. bu konuda ne kadar da haklı olduğunu kanıtlamak için ise bülent ersoy'un "transeksüel" olduğu argümanını ortaya atmış. bir nevi "sen haksızsın ibne" vak'ası. şimdi işin homofobisini geçtim -kör göze parmak sokacak halim yok. herkes rezaletin farkında- asıl beni benden alan şey, kendisine "hukukçuyum" diyen bir insanın bu kadar ad hominem fışkıran bir beyanatta bulunması ve bu durumla bu kadar barışık olması.
  • ben boşuna demiyorum, bilhassa bu topraklardan nasibini almış, bu toprakların ana-babaları tarafından büyütülmüş her şahıs damarlarında asil bir seksizm ve homofobi taşımaktadır diye. buna sosyalist geçineni de dahil elbette. ne acı ...
hesabın var mı? giriş yap