• acibadem goz hastanesinde * i$ini devam ettiren buyuk ustad . gozun sifir olmaz diyenlere inat sifirlayip hayir dualarimi alandir. cok sakin ve sempatik bir kisilige sahiptir, seneler yakisikliligindan hic odun vermemis. ameliyat sirasinda o stresste insani guldurup, espriler yapıp sakinlenlestirip neselendirendir.
  • günümüzde her 100 hastadan 40'ına laser yapmaya gerek olmadığını belirten göz hastalıkları uzmanı doç. dr. bozkurt şener, 'bize başvuran hastalarda hiç gerekmediği halde laser yapılan, korneası çok fazla traşlanan, içeri doğru şaşı olduğu halde dışa doğru şaşılık ameliyatı yapılanlar var' diye konuştu. laserin bir rende makinesi, hastanın gözünün de limon olmadığını kaydeden dr. şener, 'insan gözü kurbağa gözüne çok benzer. ancak kurbağanınki kadar yassı değildir. yanlış laser uygulamaları sağlıklı bir gözü, kurbağa gözü gibi yassılaştırıp görmesini bozabiliyor. oysa biz laseri görme konforu için uyguluyoruz' dedi.

http://www.trabzonum.org/…um/showthread.php?t=10887
  • 5 yıl önce sağ gözümdeki az derecede astigmat yüzünden sol gözümün de bozulabileceği gerekçesiyle beni lazer ameliyata alan doktor, ancak aynı astigmatı 5 sene sonra aynı oranda hatta ek olarak yoğun bir göz kuruluğu, batma, çapaklanma ve kanlanma ile yaşamaya başlayınca, vermiş olduğu kararın ne derece yanlış olduğunu anladım, insanları ameliyat etme kararı kurbağaların ki kadar basit olmamalı dedirtmiştir...
  • şansıma kornea kalınlığı ölçüm sonuçları ve göz yapım ameliyata uygun çıktığı için beni ameliyat eden ve gözlerimi düzelten doktor. hayatımı geri kazandırdığı için ona minnettarım.
    (bkz: #25706912)