şükela:  tümü | bugün
  • açıklamayı uzun uzun okudum ve bir halt anladığımı söyleyemeyeceğim. ama bahçeli'nin demek isteyip de diyemediği iki konuyu sanırım zihin okuma tekniğimle anladığımı sanıyorum;
    birincisi, çin lokantasındakileri biz değil heavy metalciler dövdü, olaya şahit olanlar da heavy metal işaretini bozkurt işaretine benzettiler ve olay bizim başımıza kaldı, yoksa bizimkiler öyle kavgaya filan bulaşmazlar.
    ikincisi, ha çinli ha koreli ne fark eder ikisi de çekik gözlü değil mi, vur sopayı gitsin.
    iki cevap arasındaki mantık hatasına değinme gereği duymuyorum.

varsa daha mantıklı açıklaması olan paylaşsın öğrenelim, ben bulamadım valla.

adettendir: son seçimde mhpsporluydum, artık takım tutmuyorum.

kaynak röportaj: http://www.radikal.com.tr/…_ayirt_edeceksin-1393115
  • saçmasonik bir benzetme. yorum yapmak bile gereksiz. metalci ve ülkücü aynı kafada mıdır?
  • fantastik bir beyanat.

- peki çin lokantası basma olayına ne diyorsunuz?
    - metal lobisinin işi
    - anlamadım
    - metal lobisi işte ikizkenar metal lobisi
    - devlet bey, ne demek istiyorsunuz
    (arkadan danışmanı gelir) - sanırım sizin tarzınız rte gibi olmuyor ya etkilemedi pek, heavy metale bağlayın
    - heavy metalci
    - kim?
    - heavy metalciler dövdü, metal işaretiyle dövdüler
  • çin lokantasında yapılan wall of death sonrasında yapılmış açıklamadır.
  • ekmeleddin ihsanoğlu capsini akıllara getiren benzetme.
    trashcı bozkurt
  • heavy metal işareti italyanlara göre de boynuzlu demek, yani karısı tarafından boynuzlanan kişi...

bu durumda karılarını çinlilere kaptıran bir grup italyan da yapmış olabilir saldırıyı, 40 yapar mantığıyla bakınca çok olası gözüktü yani gözüme...
  • çin seddinin heavy metalcilerine karşı kurulduğunu sadece biz biliyorduk, ama insanlar arasına nifak tohumları ekmemek için hep sustuk. neden mi? çünkü yaptıkları işaretler ülkücülerinkine benziyordu. bir genç hareket yapmadan durabilir mi? biz kemal sunal filmleriyle büyüdük, elemanyadan gelirken ''hello papa'' demedi mi, ''reyiz'' kelimesinin bundan nasıl türediğini kamuoyuna sonradan açıklayacağız. onun da trigonometrik bir hesabı var. bunların hepsini gözardı mı edeceğiz? kemal sunalın başına neler geldi, hanginiz bunu ne kadar araştırdı. bir de ahmet kaya var. adam karda enstrüman çalıyor, heavy metal karda çalınabilir mi peki? tabiki hayır, kart kur sesleri ile heavy şarkı sözlerini nasıl ayırt edeceksiniz? bunun hesabını sonra kim verecek? birileri kalkıp bunu istismar ederek türkiye'ye laf atarsa biz bunun karşısında sessiz mi duracağız, yıllardır kan görmemekten sinir krizi geçiren aç bozkurtları nasıl tutacaz peki, bunu düşünen var mı? bizim neler çektiğimizi kim bilecek? söyleyin kim bilecek kim?..... (ne kadar saçmalasam da bu sözün yanında bok gibi sıradan kalacak, en iyisi yere yüz üstü serpilip, şansıma düşen bir karıncanın yürüyüşünü izlemeye bırakayım kendimi)