şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: bozuk para)
 • bozuk olan bir şeyin bir daha bozulma olasılığı gene de var olabilir ( ürüne bağlı olarak) mesela arabanız'ın ışıkları yanmıordur. ki bu arabanızdaki teknik bir arızadan dolayı kaynaklandığı için bozuktur. her ne kadar ışıkları bozuk dense de sonuç itibari ile o ışıklar arabanındır. ardından motorda bir sorun gerçekleşir ve araba aynı anda 2. sorununu çıkartarak bozulmaya devam etmektedir.
  ya da herhangi bir ürün tamir edilmiş ise onun tekrar bozulma şansı, hatta bozulmamış olan aynı üründen daha fazla olabilir.
  bunlara karşılık bozuk para olan 100bin lirayı 2 adet 50binlik yaparak bozdurmak da mümkündür böylece bozuk para tekrar bozulmuş olur. çalışmayan bir üründeki bozukluk, onun tekrar aynı anda bozulamayacağı görüşünü aklımıza getirtse de yere düştüğü anda içinde başka hasarlar da meydana gelerek bozuk olan ürünün daha da bozulacağı da akla gelebilir.
 • ... (bkz: büzük)
 • asık suratlı insan.
 • baglama ailesinden bir calgi. teknesi ve sapinin uzunlugu toplam 80-90 cm'dir. 15 ya da 18 perde bagi ve ucerli gruplar halinde takilmi$ 9 teli vardir. telleri bozuk duzene gore akortlanir. yunanlilarin buzuki adini verdikleri calgi, "bozuk"un bir turudur.
 • söz müziği doğuş'a ait olan ve aynı adlı albumde bulunan doğuş' a has bir şarkı. sevgiliye söylenmeyecek veya ithaf edilemeyecek bir şarkı aynı zamanda.

  (bkz: aman diyim)

  geceler hiç çekilmiyor
  sen nerdesin söyle
  mutsuzluk hep sarıyor
  ben nerdeyim bilmiyorum

  şimdi kiminlesin
  allah iyilik versin
  çektiğimi sende çek
  çekemez duygusuzsun

  istersen al canımı da kurtulayım
  zaten kalbim olmadan ne kadar yaşarım
  sanmıştım benimsin seni yanılmışım
  bilmiyordum kalpsiz ve bozuk olduğunu

  şiir

  bak yine harbe soktun beni
  kendimle savaşıyorum
  aşk ile bağlılık yeminleri
  verdiğin sözler ölürümde bırakmam deyişin
  hepsi yalan mıydı sonunda kötülük kazandı
  zafer çığlıkları atıyorlar
  sevgi sığınağımızda çöktü be kalpsiz
  seni kaderinle yalanlarınla allah'sızlığınla
  başbaşa bırakıyorum.
 • dogu$'un son cikan albumunun adi ve yine ayni albumde yer alan ciki$ $arkisi. tracklist $u $ekilde:

  1-bozuk
  2-ceza
  3-kiyamam
  4-sansin yok
  5-don't cry
  6-bozuk (playback)
  7-ceza (playback)
  8-kiyamam (playback)
  9-şansin yok (playback)
  10- don't cry (playback)
 • bağlama ebatlarındadır. ortaya iki sarı ve bir ince çelik tel, üste ve alta ise birer kalın sarı ve ikişer çelik tel takılır. sarı teller çelik tellere göre bir oktav daha pest akort edilir. genellikle güney ve ege yörelerimizde bozuk olarak bilinir ve çalınır. akortları ise alt "la", orta "re" ve üst "sol" dur.
 • dogu$'un en guzel parcalarindan biridir. dinlerken alip goturur, saklar geri vermez. ozellikle giri$ kismini kesip ardi ardina dinleyebilirsiniz.
 • onuncu nesil çaylak.