• kenworthmarka olanı kutusunda olup sakladığımdır. içine bir şeyler zulalayabiliyorsun treyler açılıyor. *

mercedes benz olanı babam, iş arkadaşının oğluna vermiş kırmış atmış velet.
  • bu tır yeşil renkli idi, dorsesi açılıyordu ve dorse içerisindeki benzin istasyonu gece ışıklıydı. hatta çekicinin de farları yanıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

hatta dorsenin içinden bir de gri renkli ufak bir honda civic maketi çıkıyordu.

yıllarca sakladım, sanırım yazlıkta bir yerlerde duruyordur.
  • durup dururken nereden aklıma geldi birden. duygulandım vallahi. efsane bir şeydi. o gri araçtan da vardı. kral kaptan olurdu, çalışma masamda hayat bilgisi dersi çalışmak yerine bunlarla maç yapardım. maç zora girince, gri araç devreye girer ve maçı kazandıran golü atardı. ve bu her gün tekrarlanırdı. çok mutluydum lan.
  • bu tır muhabbeti açılınca aklıma doğal olarak çocukluğum geliyor ve yanında babamın cimriliği geliyor! o dönemler hep paramız yok zannederdim ama büyüdükçe öyle olmadığını anlıyor insan... çok istiyordum bu tır'ı almayı her petrole girdiğimizide babama yalvarıyordum bp'ye gidelim oradan al yakıtı diye ilk bir kaç sefer bp den aldık ve ben her seferinde istedim bu tır ı ama allah uzun ömür versin babam almadı sonra da bp ye bile girmedi sırf istemeyeyim diye. arkadaş hep 50 liralık yakıt niye alırsın kazancında kötü değil hatta ortalamanın üstünde. ah bu memur zihniyeti... gerçi sayesinde ben oğluma daha dikkatli davranıyorum... bu arada şuanda istesem alabilirim ama çocuklukta vereceği mutluluğu vermeyecek belki oğlum biraz daha büyüyünce onunla birlikte oynamak için alabilirim.
  • feriköy antika pazarı nda bir kaç örneğini gördüğüm, 90'larda çocuk olmak fiilinin, olmazsa olmaz yapı taşı olan, promosyon malzemesidir.
    ben bp'nin yerinde olsam, bu kampanyaı yine yaparım. ben ve benim gibi bir çok insan, cayır cayır alır bu tırları.
  • hep oğlu olsun isteyen bir babanın kız çocuğu olarak en sevdiğim oyuncaklarımdan biriydi. evet küçük arabalarım bile vardı benzin aldırırdım...
  • bir nesilin hayali.
  • zamanında bp istasyonu olduğumuz için bende 3-4 tane vardı
    ha keza samsng e250 dağıtırlarken kendime de ordan çökmüştüm hey gidi günler
hesabın var mı? giriş yap