• nba ile ilgili çeşitli sitelerde, hem kendisine ve performansına bir övgü hem de son zamanlarda aslen point guard olan ancak asist yerine skor yükü taşımaya başlayan guard* anlayışının bir eleştirisi olarak point center olarak tasvir edilen muhterem insan.

konuyla ilgili olarak rotoworldden çok güldüğüm bir örnek yorum: "brad miller had 20 points, 4 rebounds, 9 assists, a steal and a three on 7-of-8 shooting last night vs. jazz. he's one of the most valuable point guards in the league right now, even though he's a center"
  • vgm'de uygun fiyata yüksek skorlar getirdiğinden sürekli takımımda görmek istediğim eleman. maçı olmadığı günlerde takımıma alamadığımdan buhranlara sürükleniyor, isyanlar ediyorum.
    koysanıza her geceye adamın maçını, tecrübe kazansın çocuk.
    buradan david stern'e sesleniyorum. 27 yaşında adam ne tecrübe kazanacak diye düşünmeyin, koyun her gece oynasın.
    adamsan dediğimi uygularsın deyvid. bak adam değilsin demiyorum.
  • kendisiyle yapılmış olan bir ropörtajda ''basketbolu bıraktıktan sonra unutulacağımı biliyorum,bu işler böyledir;ben de zaten doğup büyüdüğüm çiftliğime dönüp sıradan hayatıma devam edeceğim'' deyip mütevaziliğini göstermiş olan basketbolcu.
  • john salmons ile birlikte chicago bulls'un yolunu tutmuş kardeşimiz.
  • üç gün önce sezon sonunda basketbolu bırakacağını açıklayan klasik pivot olmayan nadir uzunlardan biri.

kariyerinin en iyi yıllarını chris webber'ın önderliğindeki peja stojakovic, doug christie, mike bibby ve vlade divac gibi iyi isimlerle bezenmiş sacramento kings'de geçirdi. kendisiyle ilgili en vurucu olan istatistik 2005-2006 sezonunda 79 maçta maç başına 4.7 asist ile oynamış olması. bu ortalama bir pivot için gerçekten çok uçuk. kendisiyle bazı benzerliklerinin bulunduğunu düşündüğüm marc gasol daha henüz 3 asist ortalamayla oynamakta bu sezon.

her ne kadar rakamları ve tarzını belirtmiş olsam da rakamların ötesinde izlemesi çok keyif veren bir oyuncuydu.
  • dün gece son maçını oynayıp gözyaşlarıyla nba'e veda eden basketbolcu.

http://www.youtube.com/watch?v=mdkhoha9hvw
  • kendisi maç katletme yeteneğine sahip bir arkadaşımızdır.

http://www.youtube.com/watch?v=ou8jicylugo
  • 1998 nba draftında seçilememesiyle draft edilmeden all star ünvanı kazanan üç basketbolcudan biri olma şansını yakalamıştır.
  • nba'in şu anki en iyi 3 pivotundan biri olarak rahatlıkla gösterebileceğim pivot. beğenilesi ve izlenesi bir oyuncu lakin gelecek yılarda kendinden çok söz ettireceğini düşünüyorum.
    ayrıca kendisi draft edilmemiş, avrupa'da oynadıktan sonra chicago bulls free agent olarak takıma almıştı. ama bu sezon ortasındaki trade ile birlikte indiana pacers a geçti.
  • chicago bulls forması giydiği sıralarda bir maçta shaq ile dala$mı$lardı, ama kim dövdü hatırlamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap