şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1989/philadelphia doğumlu birleşik amerikalı basketbolcu/guard.

  pittsburgh üniversitesi çıkışlı, 2011 draftında seçilmedi.

  brose bamberg forması giymekte. geçen sene italya'da, pistoia'daydı. önceki senelerde de italya'da forma giymiş. avrupa'da bir de limoges'da oynamış.
 • sanki bir euroleague takımına kapağı atacak gibi gibi, hadi bakalım.
 • (bkz: brose baskets) in şampiyonluğunda büyük payı olan oyuncu, ilk kez bu çapta bir takımda oynadı, sezon boyunca all-star maçı mvp'si, normal sezonun en iyi beşine seçilme başarıları göstermişti. final serisinde 12.4s- 5.2r- 6a ortalamalarıyla oynadı ve finaller mvp'si oldu, daha 25 yaşında, avrupa'da gelecek 10 sezona damgasını vuracak oyunculardan...
 • euroleague 2015-2016 sezonu'nda brose baskets formasıyla dikkat edilmesi gereken oyunculardan. bu sezonu iyi geçirirse gelecek sezonlar genç sayılabilecek yaşının da etkisiyle büyük takımlardan birinde izleyebiliriz kendisini.
 • (bkz: euroleague 2015-2016 sezonu) ilk turunda 28 dk ortalama sürede 1.9tç ortalaması yakalayarak bu alanda lider olan oyuncu
 • birçok takımın ağzını sulandırması gereken guard. hem 1 numara, hem 2 numara pozisyonunda oynar, ribaund katkısı var, savunması iyi, hücumda da çoğu zaman çift hanelerde skor üretir. şimdilik tek eksiği zaman zaman fazla zorlamalar yaparak top kaybına neden olması. kadro kalitesi üst düzey bir takımda topu paylaşmayı da öğrenirse avrupa için çok faydalı bir oyuncu haline gelir.
 • geçen yıl şampiyon yaptığı brose'ye euroleague'de de liderlik yapan oyuncu. khimki zaferindeki istatistikleri; 25s- 7r- 5a ve sadece 1 tk. toplam 34 index rating'e ulaşarak kariyer rekoru kırdı
 • seneye hickman'ın yerine fenerbahçe kadrosunda görmek istediğim combo guard.
 • 2015-16 euroleague'de 24 grup maçına da ilk beş olarak çıkan oyunculardan biri oldu. brose baskets bamberg formasıyla 29 dk ortalama sürede 12s- 4r- 4a- 1.3tç / 2.4tk ortalamaları yakaladı, %48 ikilik - %36 üçlük - %77 serbest atış ortalamaları var.
 • bu arkadaş iyi atlet, delici, iyi savunmacı fakat biraz dengesiz. şut tercihleri ve elinde top kalmasıyla ünlü. obradovic'in fenerbahçesinde iso oynamak afedersiniz ama biraz taşşak isteyen bir konu, bu yüzden fenerbahçeye yazılmaya başladığında ilk aklıma gelen bu oldu. şahsen ben kendisinin yerine james anderson'u tercih ederim ama sonuçta sayın obradovic hazretlerinin her türlü bir bildiği vardır. 1 yıl için 1 m euro önerilmiş, gayet makul ve mantıklı. zaten bu sene yuroligde gard pozisyonu sıkıntısı dolayısıyla maaşlar acayip seviyelere gelecek gibi. yerine geleceği oyuncumuz ricky 1,5 m euro alıyordu bizden. gözünü karartıp potaya giden oyuncu eksikliğini fazlasıyla hissettik bu sene, bizim için mike james, anderson ve wanamaker üçlüsünden biri ilaç olur gibi. bir de bu girişimden bogdanovic'in kalacağı izlenimi uyandı bende, bekleyip göreceğiz.