şükela:  tümü | bugün
  • malaga cf'nin bu sezonki en flaş transferi. henüz 11 yaşında, youtube videolarından izlediğim kadarıyla da hayli yetenekli. yıllık 30000 euro ödenecekmiş bacaksıza. pele henüz öpmeden çocuğu kapmışlar, bu da önemli.

diliyorum ki; (bkz: bir freddy adu değil)

http://www.youtube.com/watch?v=4esa6yri1ky
  • geçen sene barcelona'nın 2.5 milyon'luk teklifini kabul etmeyen malaga, bu 14 yaşındaki veleti manchester city'ye 4,5 milyon pound'a satmış. aldığı paralar, bir yılda değerini ikiye katlaması ve yıllardır adını duyurmuş olması sebebiyle bir yıldız adayı olarak bakabiliriz sanırım artık. yine de fos çıkan bir çok yıldız adayını hatırlayıp temkinli olmakta fayda var.
    hücum bölgesinde oynasa da defansif özellikleri de bayağı iyi, pasların arasına ya da direkt rakibin ayağındaki topa girip kaptığı bir sürü pozisyon gördüm. önde basan takımlar için ideal bir oyuncu olabilir.
  • 2016/17 sezonunda ilk defa profesyonel bir maçta (lig kupası maçı) manchester city a takımı forması giyme şerefine nail olan 1999 (17) doğumlu ispanyol ortasaha oyuncusu. aynı zamanda ispanya u17 milli takımı formasını da düzenli olarak giymekte; benim gibi maç özetlerini izleyenlere ise 'sanki bu çocukta iş var gibi gibi' dedirtmektedir.

pep guardiola kardeşimiz, fc barcelona takım kültürüyle yetişmiş bir şahsiyet olduğu için, ispanyol gençleri kayırmaya yatkın bir karakteri var. malum, son senelere kadar güney amerika rüzgarıyla desteklenmiş homegrown yerli oyuncu faşisti bir takımdı fc barcelona. luis enrique'nin başa geçmesiyle beraber, bu kültüre dinamit lokumu yerleştirdiler ki bu başka entry konusudur; iyisi mi ben pep guardiola'ya geri döneyim.

pep guardiola, sezon başından beri aleix garcia, pablo maffeo, angelino ve brahim abdelkader diaz gibi takımda '19 yaş altı ispanyol gencolar'a bir şekil ya lig kupasında, ya şampiyonlar liginde keklik gördüğü maçlarda uzun süreler veriyor. dünyada o kadar kanat oyuncusu varken, takıma katılmasıyla beraber 30 yaşındaki ispanyol nolito'yu kadroya katıp, neredeyse her maç düzenli forma vermesine değinmek istemiyorum bile.

bu yüzden dolayı brahim kardeşimin kendini biraz şanslı hissetmesi lazım. üst düzey oyuncu olabilmesi için tüm koşullar uygun gözüküyor; gerisi kendi çalışkanlık veya tembellik seçimine kalmış durumda. kendisine başarılar diliyor; yaşı gereği aklının yatkın olduğu 62'nin yarısından çok, futbola konsantre olmasını temenni ediyorum.

2016/17 sezonunda takımın başına pep guardiola'nın gelmesiyle a takımda forma bulabilen diğer genç ispanyollar için;

(bkz: #63419475) angeliño
    (bkz: #63419549) aleix garcia
    (bkz: #63419510) pablo maffeo