şükela:  tümü | bugün
 • facebook'un yeni bir beyin ölçme temalı uygulaması. fazlasıyla who has the biggest brain'i andırıyor.
 • arkada$lariniz ile sizi yari$ icine sokan, ayrica beyin geli$tirmek icin faydali bir facebook uygulamasi.

  ayrica millet 2900 civarlarinda iken, 2100 uzerine gecememek insani cildirtiyor.*
 • dizüstünde mouse olmadan 2500 yapılabilen facebook aplikasyonu. ayrıca son 1 hafta içinde türkçe'ye çevrilmiş.
 • 5. oyunumda 2759 gr beynimin olduğunu söyleyen zımbırtı. ilk hedefim 3816 olan biraderi geçmek, evet.
 • efendim son zamanlarda farmville ile beraber facebook'ta bir fenomen, bir furya haline gelmiş oyundur. son günlerde birbirinin rekorunu geçip, ben senden daha zekiyim demek amacıyla işyerlerinde, internet cafelerde, karpal tünel sendromu olup ellerini hissetmeyene dek bu oyunu oynayan insanlar görüyorum. hatta bazı programlarla zamanı yavaşlatıp 10000 puan yapanlar bile varmış sırf ben senden daha zekiyim diyebilmek için.

  aslında birçok oyun gibi sık oynayıp alışarak yüksek puanlar alabileceğiniz bir oyun ancak ilk kez oynadığınızda, oyunların kurallarını hemen çözemediğiniz için düşük puanlar alınması normal. lakin news feed'te biraz önce gördüğüm bir yazıyla gözlerim faltaşı gibi açıldı, sandalyemle basit harmonik harekete başladım ve uzun süre devam ettim. yazı ise şu:

  "zekiye (0g) ve ali (1338g) brain buddies oldu." zekiye bir de ali'ye "iyi skor" mesajı vermekten de geri kalmamış. ulan oyunda 4 aşama var. dördünü de bitirmedikten sonra (ki beş dakika kadar sürüyor oyun) puanınız hesaplanmıyor. hadi zekiye sen oyunu ilk kez oynadın, insan dört aşamada neler döndüğünü anlayana kadar ekranda sadece rastgele mouse gezdirse yine puan alır. 0 puan nedir ya?

  yarım saatten beri aklıma kızın oyunu oynarken ekrana manasız ve şaşkınca bakan suratı ve mouse'un üstünde hareketsizce duran eli geliyor; önce gözlerim gülmekten yaşarıyor sonra her ne kadar düşük puan alsa bile arkadaşı ali'yi de rezil etmesine üzülüyorum.

  tarihe geçtin ve geceme renk kattın zekiye, senin ve bundan sonraki skorlarının takipçisiyiz!
 • yeni başladığınızda listede üstünüzdekilere bakıp da 1500 puanı tek kategoriden nasıl almışlar amuagoyum demeyin. 20-30 arası belli bir aralık, 30-40 arası belli bir aralık var mesela; yanlışsız gidilirse, üst sınır sürekli yükseliyor. oynadıkça artıyor. ne konsantrasyonla, ne de gelişimle alakalı.

  ha ne zaman ki daha 20. oyununu falan oynamadan 4000'e yaklaşan var, o zaman ona doğru koşun ve sarılın. hiç bırakmayın. o aradığınız kişidir ve ayaklarınızı yerden kesecek etkiye sahiptir.

  bir de beynin gramını ölçen oyunu yapan beyne ne diyeyim ben şimdi bilemedim...
 • az önce "beynin aynı bir çiçek gibi-biraz sevgi ve ilgi olmadan solup gider! şimdi beyninle ilgilenmek için brain buddies oyna!" şeklinde beni uyarmış olan oyundur. hiç keyfim yoktu ama hadi aç lan oynayalım!
 • zekayı değil fotografik hafıza ya da görsel zekayı ölçen bir facebook oyunu.
 • 6 aydır düzenli aralıklarla oynadığım ve neredeyse bağımlısı olduğum facebook oyunu.

  zekadan ziyade görsel zekayı ön plana çıkardığını kabul etmekle birlikte, mouse ile olan uyumun, hızın ve belli bir süre sıklıkla oynamanın da çok önemli unsurlar olduğunu düşünüyorum.

  ayrıca çoğu insanın iki üç ay, düzenli olarak haftada 15-20 kez oynayarak, 5000 puan barajını geçebileceği düşüncesindeyim. bu düşüncedeyim çünkü biraz sonra, en yüksek puanım 5439 olduğunu söyleyeceğim ve biraz olsun mütevazı görünmem gerekiyor.

  brain buddies'i sanki bir üniversitelere giriş sınavıymış gibi anlattığım için çok utanıyorum editi: çok utandım.