şükela:  tümü | bugün
 • emerson lake palmer'ın aynı adlı albüme adını veren parçası
 • elp'in tarkus'la birlikte en nadide albumlerinden.. 'still...you turn me on', 'toccata' gibi sarkilari, 3 bolumluk 'karn evil 9' serisi bu albumde..

  h r giger mahareti kapagi da unutulacak gibi degil.. orjinal baskisinda kapak tam ortadan ikiye acilir.. yuz daha da belirgin ortaya cikar vb..

  ilginctir, albume adini veren sarkiysa esas itibariyle bu 73'te cikan plakta degil, 'works 2'dedir.. ama seneler sonraki cd baskilarina eklenmistir..
 • yeni cd'lerdeki album kapagi da orjinal plak kapagi kadar ilginc. kitapciginin kapagindaki resim cizgi cizgidir. kapagi olusturan seffaf plastik yuzey duz olmadigi ve tirtikli oldugu icin adeta holografik bir etki olusur, bir acidan bakinca kadin yuzu gorunur. bir baska acidan da asil kapak resmi olan, o mekanik olusumlarin arasina hapsolmus agiz. tabi ne kadar basariyla anlatabildim bilemiyorum kapak resmini.
  kapaktaki kadinin da giger'in karisi oldugu soylenir
 • açılış parçası aslen william blake'in sözlerine dayanır. sonra olaylar gelişir.
  (bkz: and did those feet in ancient time)
  (bkz: chariots of fire)
 • brain salad surgery ingilizce oral seks anlamina gelen bir deyim imis. albumun konsepti ise makinalarin dunyayi ele gecirip insanlari kole yapmasi.
  elp'nin fikrimce en iyi albumudur.
 • (bkz: #17681457)
 • brain salad surgery albümünde değil de 77'deki works vol 2 albümde bulunan şarkı. e 73'de kaydettiniz madem koysanız ya albüme. still you turn me on gibi saçma salak bi şarkı var, at onu bunu koy işte. sinirlendim ya, ben brain salad surgery albümünü dinlerken brain salad surgery diye bağıramayacak mıyım arkadaş. hayret bir şey.
 • 1973 çıkışlı emerson, lake and palmer albümü. sözleri ünlü aydınlanma dönemi şairi william blake'a ait şiirden olan jerusalem adlı birleşik krallığ'ın gayriresmi milli marşıyla başlar ve insana hayatı boyunca çok nadir karşılaşabileceği bir müzik deneyimi yaşatır.
 • benim için emerson lake and palmer'ın zirvesi olan albümdür. her elp albümü gibi teknik mastürbasyon tadındaki şarkıların yanında birkaç kısa, her zamanki gibi greg lake işi olan ''ticari'' şarkılar** yer alır. gerçek bir marş ile başlayan * albüm boyunca medieval bir marş havası hissedilir, insanın elinde kılıçla uygun adım yürüyesi gelir. * albümün esas olayı ise a yüzünün son kısmını ve b yüzünün tamamını kaplayan, neredeyse 30 dakikalık ''bombastik prog'' eseri karn evil 9'dır. keith emerson'ın hammond'u en sert gitar tonundan daha sert bir tonda böğürür, ulur, moog uzaylı sesleriyle koroya katılır; carl palmer insan üstü performansı ile davul başında insanı coşturur da coşturur; greg lake basıyla şarkılara en güzel şekilde eşlik ederken eşsiz sesiyle şarkılara adeta can verir. herkesin seveceği bir albüm olmasa da her prog hayranının bir kez de olsa dinlemesi, dinlemese bile koleksiyonuna dahil etmesi gereken bir albümdür.

  yeni başladığım plak koleksiyonumun nadide bir parçasıdır, ünlü artwork'ü açıldığında böyle gözükmektedir. *
 • progressive rock listemin her zaman ilk onunda olacak elp albümü.