1. 2006 nba drafti'nde ilk 10 sıradan seçilmesi beklenen 1.98'lik, washington üniversitesinin shooting guardı. özellikle orta mesafeden çok iyi bir şutör olması yanında, top hakimiyet yerinde, oyun zekası yüksek bir oyuncudur, fizik gücü eksiliğini gidermesi gerek.
  2. bu yılki draftde en yüksekten seçilen "kısa" oyuncu olarak, altıncı sıradan twolves'a el sallayan, sonra da karlı minnesota yollarına düşen oyuncu.
  3. twolves'un her ne olduysa seçilir seçilmez, bir alt sırada blazers tarafından seçilen randy foye karşılığında takas ettiği oyuncu. adama demezler mi madem öyle neden önce roy'u aldın diye.. ufak hesaplar bunlar maaayk...
  4. 23 temmuz 1984 doğumlu, tam ismi brandon dawayne roy olan eski washington, yeni portland oyuncusu. liseden mezun olduğunda 2002 nba draftına kayıt yaptırmış fakat vazgeçmişti. 1477 sayıyla washington tarihinin en yüksek skor üreten 10. oyuncusudur.

    topa hakimiyeti, şut yeteneği, pasörlüğü ve penetreleriyle komple bir hücum oyuncusu. kontrollü oyunu, oyun anlayışı ve başarılı tercihleriyle portland’a faydalı olacaktır.
  5. bu yaşta bu buzzer denmesi gereken aşmış basketçi. hiç tanımasam da nedense sempatik buluyorum ben bunu. halbuki hiçbir alakamız da yok. gelecekte yıldız olarak izlemeyi umduğumuz yıldız adaylarından.
  6. nba batı konferansında iki kez üst üste haftanın oyuncusu ünvanına layık görülen sempatik trail blazers shooting guardı..takımının yükselişinde en büyük pay kendisinindir.
  7. oyununun üstüne her maç bir şeyler koymaya devam eden ve önümüzdeki senelerde takımı portland'ı başarıdan başarıya koşturacağına inandığım guard. takım arkadaşı lemarcus aldridge'la birlikte, portland'ın geleceği onun üstüne kuruluyor. brandon roy hakkında yazdığım daha önceki entryde buna benzer şeyler söylemiştim fakat bunu yazmamın sebebi kendisinin nba'de geçirdiği 2. senesinde all-star olması ve bu sene (bkz: nba allstar 2008) hem sophomore olarak hem de all-star olarak oynayacak tek oyuncu olması. tarihte bu şerefe nail olan bir çok oyuncunun daha sonra superstarlık mertebesine yükseldiğini biliyoruz. roy'un all-star maçında çok fazla süre alacağını düşünmüyorum ancak rookies-sophomores maçında mvp olacağına kesin gözüyle bakmaktayım.

    edit: greg oden'i nasıl unuttuk, sakat diye. rewlofweno hatırlattı sağolsun.