• eddard' dan olma, catelyn' den doğma güzel stark çocuğu. kendisine scorpions' dan yellow raven şarkısını armağan ediyorum. yellow filan ama idare etsin artık.. (bkz: yellow raven)
  • tatlı stark çocuğu. babasından çok annesinin hanedanı tully'lere benzemektedir.

--- spoiler ---

ayrıca bir "varg" tır. 3 gözlüdür. uyuduğunda 3.gözünü açıp kurtu yaz'ın içine girip onu kontrol edebilir.
    inanmayacaksınız ama kendisi hodor'un içine girip onu bile kontrol etmiştir.

--- spoiler ---
  • beni giderek daha da çok heyecanlandıran, sanıyorum asoiaf serisinin en güçlüsü olacak ince işlenen karakter.
  • dizide kendisini canlandıran kişi, büyüdükçe mehmet topal'a benziyor amk.
  • dizi kitap farklılaşması sonrasında yolunun ne şekilde gideceğinin an itibarıyla kestirilemediği grrm kişisidir, büyüdükçe sevimsizleştiği konusunda yazılan tüm yorumlara katılıyorum. bir de hodor bu her
    fi nereye kadar sırtında taşır merak etmiyor değilim.
  • dizide kendisini canlandıran kişi, büyüdükçe sibel kekilli'ye benzemekte.
  • mümkünse büyümesin.
  • okuması da izlemesi kadar sıkıcı mıdır, merak ettiğim karakter.

--- spoiler ---

bu veletten bir şeyler çıkacak diye tahmin ediyorum. sadece dizi izleyicisi olarak dayanağım da şudur;

şimdi yazarımız tuttuğunu öldürürken pek tereddüt etmemekte malum. red viper kardeşimiz ile en son bunu ne kadar sınır tanımadan yapabileceğini gördük. ned stark ile başladı hatta bilindiği üzere. liste uzar gider.

ama tüm bu merhumların, olayların direkt içinde olması durumu var. şöyle ki, bu bran veledi sürekli düğümleşmiş olaylardan bağımsız olarak seyirci karşısında. tüm o uzun, sıkıcı sahnelerini boku bokuna ölecek bir karakter için izletmediklerini düşünüyorum. sen bir çocuğu sezonlarca ormanda koştur. biz de mal gibi izleyelim. ee? "öldü gitti kusura bakmayın." işte bunu yapacaklarını pek sanmıyorum.

elde kalan reyizlerden jon snow bile ölebilir. sahnelerini, the wall civarının akıcı olması için kullanmış olabilirler eyvallah. ama bu veletin yatıp kalkıp, yemesini içmesini boşuna izliyor olamayız. olmamalıyız.

--- spoiler ---
  • fizik tedavi almaktadır. bomba gibi dönecektir.
hesabın var mı? giriş yap