şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'daki 3. şubesi nişantaşı abdi ipekçi caddesi 'nde açılan demsa gruba ait mağazalar zinciri. mağazadan çok burada çalışanlar çekti dikkatimi, hani olur ya kraldan çok kralcı tipler. bir mağazada çalışıp aslında oradaki pek çok ürünün yarısı kadar maaş alan ama sizi beğenmeyen tipler, bu mağazada onlardan mevcut işte. kıvırcık saçlı bir kadın var mesela, yanına yaklaşabilmek için sabancı ya da koç ailesine mensup olmak gerekiyor sanırım, kriter bu. kendisi mağazanın sahibi filan değil yalnız, yanlış anlamayın. hayat ne tuhaf vapurlar filan...
  • toplam 60 santimlik bir bebek tulumuna, astronot tulum ya da kadife tulum falan değil, bildiğin böyle pamuklu, çıtçıtlı tulum yani, 365 tl isteyebilen ve pörtleyen gözlerime küçümseyerek bakıp "müşteri profilimizce çok tutulan bir ürünümüzdür" diyen bir marka. oha. yani bunu diyen marka değil de markanın çalışanı tabi. sanırım tulum ile doğum hediyesi olan çeyrek altını promosyon olarak veriyorlar.
  • beğenerek aldığım aj marka kotum ilk giymemden sonra tuhaf bir şekilde delindikten sonra bana hediye çeki veren ardından hediye çeki yerine para iadesi istediğinizde geri çevirip müşteriyi mutlu etmeyen dünya markalarını çatısında buluşturduğu mağazadır.
  • yenisahra optimum bünyesinde de bir adet şubesi* bulunur. arada uğrayıp ne ne yok diye bakılabilir.
  • hervey nikıls'ın çocuğu denilebilecek bir mağaza. halihazırda demsa'nın getirdiği tasarımcılar ve harvey'deki ürünlerden farklı bir şey satılmıyor. fiyatlar da aynı olsa gerek.

geçtiğimiz aylarda internet mağazası açıldı. ürün yelpazesi oldukça kıt.

https://www.brandroom.com.tr/
  • bagdat caddesi civarinda magazasi olan pahali herseyci. kozmetik, ayakkabi, canta, saat. vs ne olursa bulabilirsiniz. fiyatlar yuksek, markalarin politikasi sebebiyle. bu anlasilabilir. begenen alir begenmeyen almaz. anlamadigimsa su; 1 hafta once is cikisi kafa karisik aldigim ama sonra pisman oldugum cantayi geri almama politikasi. sultanahmetten turist isi canta aldim sanki yakar top misali top kucagimda kaldi.
    1 liralik esyanin 5 lira olma sebebi musteri memnuniyeti ve insanlarin kiymetli, degerli hissetmek icin yaptiklari alisveristir. kimse hic cantasi olmadigindan olmeye yakin magazanizdan alisveris yapmiyor. keyfinden yapiyor. ve sizin suadiye magazaniz keyfimi kacirdi. yarin musteri hizmetlerini arayacagim. ama sikayetimvar da oyle cok sikayet varki cok umudum da yok. yine de olur ya merak eden olur ya da allah korusun basina gelen olur diye sonucunu yazacagim editleyip.
    edit: bìr degisiklik olmadi, musteri memnuniyeti diye birsey yok bu magazada. garip politika, ben bir daha adim bile atmam. dandik dedigim firmalar bile urunun arkasinda duruyor. sanki yakan top satti ya kosarak kaciyor. (bkz: demsa group)
  • internet sitesinden asla alışveriş yapmamanız gereken site.
    bir çanta aldım sonra beğenmedim geri yolladım 3 hafta geçti hala para iademi yapmadılar.
    5 kere aramışımdır herhalde şu ana kadar ama " yapılacaktır " şeklinde cevap vermekten 1 adım daha öne geçemiyorlar.
    kaçıncı haftada ödeme yapacaklar merakla bekliyorum..

(bkz: brandroom.com.tr)
  • her hafta 3 kez sms atan oluşum. çok gördüm ama bu kadarını da görmedim. bir de demsa grup diye bir oluşumun alt oluşumu imiş ki demsa da haftada bir attırıyor. numaramı nereden aldıklarını da bilmiyorum. iznim olsa yine yaptıkları terbiyesizlik ama bir de iznim yok. arayınca da telefonu verin iptal edelim. ya benim gibi binlerce sizden bıkan ne yapsın. ticaret yapıp para kazanacağım diye olayı taciz noktasına getirene vereceksin şöyle okkalı bir ceza, bak bakalım karşımızda neyden neye evriliyorlar.
    tanım: tacizci, saygısız, tek derdi para kazanayım da nasıl olursa olsun derdindeki oluşum.
  • farklı günler değil aynı gün içinde yani 1 saat içinde satış temsilcisinin satış politikasını aktarıyorum:

istediğim bedenden yok. bir küçüğü var.

temsilci: sizin fiziğiniz iyi, bu size olur.

istediğim beden yok. 3 beden büyüğü var.

temsilci: bu size olur aslında.
    (denedim)
    temsilci: oldu bu size.

iç sesim: nasıl ya?? 4 beden de olur mu bir insana. şaka mı bunlar.

dahası işine geldiği bedenleri bu italyan size diyor, marka amerikan markası. diğer ürünleri normal bedenle satılıyor da bu ürüne özel mi italyan size yapıştırmışlar? taş taş mı geçiyorsunuz? aradığım beden belki internette vardır diye, ürüne brandroom.com dan baktım. 34-36-38-40 bedenleri ile satılıyor gayet. temsilcinin bana italyan size diye kakalamaya çalıştığı ürün 40 beden.

bitmedi.
    ayakkabı sordum. bir küçüğü var.

temsilci: aslında ayaklarınız küçük görünüyor. size bu da olur.

azarlamamak için kendimi çok zor tuttum. he bunca yıl 1 numara büyük ayakkabı kullanmışım da sen fark ettin.
    yer: nişantaşı mağazası.
    tanım: kapısından geçerken buyrun buyrun diye bağıran, her şeyi satmak isteyen zihniyette çalışanları olan mağazalar zinciri. ürünler lüks segmette olup, çalışanlarsa tam zıttını yansıtmaktadır şu olaydan sonra.