şükela:  tümü | bugün
 • elefant'in damar bir sarkisi sözleri söyle:

  i saw her standing there
  red fire in her hair
  she knows i can't resist
  the poison from her lips

  i never wanted it
  i tried to run from it
  temptation stares me down

  she sings when she is sad
  she laughs when she is mad
  the lonely heart club cry
  i hear them through the night

  i never wanted it
  i tried to run from it
  temptation wears me down

  heaven can wait
  heaven can wait for me now
  leave open the gate
  hell is the game i want now
  i'm coming down

  she leaves me wanting more
  white flowers on the shore
  she knows i can't resist
  the poison from her lips
 • arkadaşı cheers darlin'den (bkz: damien rice) sonra dinlendiğinde, bünyelerde rakı üzerine cila olarak içilen şarap etkisi yaratır. bir de alah belanızı versin playlistinin defenses downdan (bkz: calla) sonra en çok hüzünlendiren şarkısıdır.
 • shazam sagolsun'dur. " jay jay de söylermiş" hissi uyandırır ve hatta arkasından she doesn't live here anymore çaldırır.
 • brezilya'nin portekizcesi. oralarda braziu diye okunur.
 • bir iç çamaşırı modelidir.
 • bye bye brasil filmi üzerine.
  film rollidei adlı gezgin oyun kumpanyanın yolculuk hikayelerini anlatır. bu kumpanyaya sonradan akordeoncu ve karısı dahil olur. yönetmen rollidei kumpanyasını filmin odağına alarak brezilyanın sosyolojik, ekonomik ve kültürel yönde olumsuz değişimini ve dönüşümünü gösterir. film değişen brezilyanın yapısının kumpanya üzerinden gösterir. sene 1980. halkın toplu tv izleme sahnesi büyük bir toplumsal eleştiridir. sırtları kendi yerli milli kültürel değerlerine dönük halk tv ye odaklanmıştır. kumpanya halkı etkilemez ki o zamanlar sinema bile televizyonun gücüne karşı koyamamıştır. dönüşen toplumsal yapı ile kitleler tv’ye bağlanmıştır. gezgin kumpanya sayesinde ekvatoral bölgedeki yerli halkın değişimini de gösterir. halk yerlilikten çıkıp modernizmin hevesini çekerler. uçağa binmek / yerlinin parayı gördükten sonra ağaçları unutması kendi yaşadığı habitat zarar veridğini ve bunu büyük ticari şirketlerin sebep olduğunu görürüz. nehrin ortasında dünyanın en büyük kağıt fabrikası kurulmuş, transamazon yolu açılmış vs. filmdeki kumpanya sahibi girdiği sıradan bir iddia yüzünden kumpanyasını bir yerli dolandırıcıya kaptırır. böylece yerlilerin karakter olarakta modern insanın bireyci kurnaz huylarını aldığını görürüz. her şeyini kaybeden kumpanya lideri sistemde hayatta kalabilmek için seks işçiliği işine girer. kumpanyanın sahibi kerhane açmak için bir belem şehrine gider. daha sonra filmin karakterlerinin de toplumsal yapının dayatmasıyla değiştiğini görürüz. kaçak yollarla zenginleşen kumpanya lideri kumpanyayı değiştirmiştir. artık karavan kumpanya değil, gezgin kerhane yahut kadın dans şovlarına dönmüştür. kumpanyanın adı bile değişir rollidey olur.
 • once gitarla rahatlatan sonradan giren basiyla insani yerinden hoplatan muhtesem bir eob parcasidir.
 • gece vakti coşkuyla samba yapma hissiyatı uyandıran şarkı versiyonu, pek sevdiğim pink martini tarafından 1997 tarihli sympathique isimli ilk albümlerinde seslendirilmiştir.

  düğün marşı olması farzdır.
  bence hep çalınsın, hiç susmasın, hayat akarken o arka fonda hep devam etsin.

  biz dans edelim.

hesabın var mı? giriş yap