şükela:  tümü | bugün
  • palladium alışveriş merkezinde en üst katta bulunan hoş bir mekan. yemekleri gayet güzel ve çeşitli. çok güzel bir terası var. yaz aylarında gidilesi bir mekan olmuş.
  • genel olarak yemekleri ve servisi başarılı, her gittiğimde kalabalık olan bir mekan. hoş bir dizaynı var ve keyifli vakit geçirilebilir.

nadir de olsa yemeklerin pişmesinde ayar tutturamadıkları oluyor. özellikle çiğ ve lastik gibi etler yememek için yemek siparişi verildiğinde mutlaka nasıl pişmesi gerektiği söylenmeli. garsonların her siparişte bunu sorması gerektiğine ilişkin müşteri görüşümü verdikleri formda belirttim. umarım ilgili kişilere ulaşmıştır.
  • (bkz: brassiere)
  • mekanın ambiansı gayet başarılı. et yemekleri ve tatlılar tavsiye edilir. hafta sonu gidilecekse rezervasyon yaptırmak gerekebilir.

detaylı bilgi;

http://www.brasseriepolonez.com/
  • son 10 gün içinde iki kez gittiğim ve çok memnun kaldığım bir mekandır. ikisinde de garsonlar etin nasıl pişmesini istediğimizi sordular. bu konuda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, vardıysa bile düzeltilmiş. gerek ortam gerek servis gerekse yemekler çok başarılıydı. özellikle ikinci gidişimde masamızın garsonu özgür adındaki genç, kesinlikle hizmet sektöründe yükselmesi gereken, insanlarla nasıl iletişim kurması gerektiğini bilen biriydi. bir kadeh şarap eşliğinde hoş bir akşam yemeği yemek için tercih edilesi bir mekandır.
  • canak kofte isimli bir ana yemekleri var ki, sebzeden zerre hazzetmeyen bana bile hatir hutur brokoli yedirdi. bak biberini havucunu gectim, brokoli diyorum. oyle nefis.

(bkz: brokoli/#22781994)
  • ağzına kadar dolu küllüğü ısrarla görmezden gelip, sırasıyla:
    kullanılan ketçap mayonezi
    içtiğim kola bardağını
    kahvenin yanında gelen sütü
    kaptı kaçtı yapan tuhaf garsonlara sahip işletme.

yediğim kasap köfte lezzet olarak gayet güzeldi.
    ancak servis kalitesinden hiç memnun kalmadığım, bir kere daha gitmeyeceğim işletmelerden.
  • ortamı, ambiyansı ve yemeklerinden genel olarak memnun kaldığım hoş lokanta. servis personeli gayet ilgili. zaman zaman yanınıza gelip memnunluk seviyenizi soruyorlar. bir diğer dikkat ettiğim nokta var ki, lavaboları. gayet şık, temiz.
  • ramazan dışında servisin kötü olduğunu bildiğiniz bir yere iftara gitmek neyin kafasıdır, mekana ramazanın gelmemesi bir yana iftar saatinde yemeğinizin gelmesi nefesinizin ne kadar kuvvetli olduğuna bakar.tüm fiyatları abartılmış, lezzetsiz ana yemekler sunan, gürültülü, demleme çayı saksıya dökülüp kaçılası restaurant.
  • caddede bulunan şubesi gayet güzel olmuş yeni haliyle. menüsü çok geniş ve denediğim yemekler gayet lezzetli. sık sık gidilesi bi yer.