şükela:  tümü | bugün
 • cekoslovakya, cek cumhuriyeti ve slovakya olarak ikiye bolundukten sonra, slovakya'nin ba$kenti olan $ehir.
 • slovakya'nın başkenti. küçük bir anadolu şehri gibi. bakımsız, kasvetli. hafta sonları, yaşayanlar şehir dışındaki kır evlerine gittikleri için şehir bomboş kalıyor. slovaklar, nazilerle anlaşıp ülkelerini korumak için tüm yahudileri almanlara teslim etmişler. korkak ve pısırık erkekleri var. inanılmaz güzellikte kızları var.
 • euro trip filmini ayakta alkislamam, meksika dalgasi cekmem icin vesile olmus cilgin mekan. biliyoruz ki gerzek slovaklar 90'larin sonuna kadar kot pantolon-kot gomlek-kot ceket uclusunu* devam ettirebilmis olduklari kadar miami vice ve mc hammer'i da henuz tanimislardir.

  buranin upgraded halde varos olani da yanilmiyorsam nitra basliginda incelenmis olacakti, mitra adina!
 • kızlarıyla ünlü bir beldemiz daha. viyana'ya vardıktan sonra yaklaşık bir saat süren bir araba yolculuğuyla bu şehre gidebilirsiniz. yolda ataların viyana kapılarına dayanmadan önce at koşturdukları yerleri görebilirsiniz. kızları çok güzel demiş miydim?
 • bu kadar ulke gezdim, bu kadar sade ve insani ucuran guzellikta hatunlar gormedim..

  ten - temmuz 2005
 • bunyesi cirkin hatun kabul etmeyen memleket.
 • içinden tuna nehri* geçen şehirlerden birisi. old city denilen tamamen tarihi binalardan oluşan muhitte, bir köşebaşında gizlice fotoğraf çeken tekinsiz
  adam, meydandaki bir banka kankanız modunda arkadan yaslanmış adam ve şehrin sembolü haline gelmiş yarı açık bir kanalizasyon kapağından çıkmış kasklı sevimli amca gibi hoş ve komik heykeller vardır. ulusal tiyatro binası da bu muhitle tuna nehri arasında biryerdedir ve görülmeye değer bir mimari yapıdır. şehirdeki diğer görülesi yerler, tabi ki tuna nehri, nehrin kenarına kurulmuş olan şato, ve st.michael's kulesi'dir. old city, gündüzleri fotoğraf çeken japon turistlerle dolu olsa da, geceleri kumkapı/laleli arası bir kıvama gelir. kolunuza asılan kadınlar sizi zorla gece klüplerine çekmeye çalışırlar.

  aslında oldukça küçük bir şehirdir. prag'ta da bulunan ingiliz menşeili tesco süpermarketlerden sadece bir tane vardır ve şehrin içinde bu tip büyük başka bir alışveriş mekanı da yoktur. sadece havaalanına giderken outlet magazalar mevcuttur.

  şehirde sanırım üç-dört adet üniversite var ve gündüz saatlerinde sokaklarda 18-25 yaş arası nüfus çoğunlukta oluyor.

  tabi bir de, genetik havuz yerine genetik filtre'den bahsettiren bir şehirdir burası. mendel zar tutuyor ulan!
 • serbest çağrışım (bkz: bratislav pantelic)
 • hostel filmini izleyenlerin hayatlari boyunca gitmeyeceklerini dusundugum balkan sehri.````````````