şükela:  tümü | bugün
  • olay 1 ağustos 2016 tarihinde gerçekleşmiştir. booking.com'dan yapılan rezervasyon sonrası otel mesaj atarak türklerin ve arapların otelde konaklayamayacağını bildiren bir yazı göndermiştir. ırkıçılığın avrupa'da ne boyutlara geldiğini gösteren rezalet bir durumdur. olay interrail türkiye facebook grubunda bir kullanıcının başına gelmiştir.

ilgili mesaj için; https://s31.postimg.org/…_8741333254511516129_n.jpg

edit: imla
  • slovakya sen kimsin amk. sanki bana bi norveç, isveç.

for safety reason diyor bi de.
  • neden acaba? hic anlam veremedim bak

edit: ulkesinde istenilmeyen ve istemeyen diye zirvalayanlari gostermistir. ulan hirbo sana mi soracak tatile nereye gidecegini
  • ırkçılık değil halkını ve kendi ülkesinde gerçekten turist olarak mutlu mesut yaşamak isteyenleri koruma amaçlı alınmış bir önlemdir.
  • holosko artı bir miktar para ile slovaklar ikna edilebilir.
  • önyargılar öyle kolay yıkılmıyor ve de algımızın ne halde olduğu ortadayken gayet normal karşıladığım olay. adamlar tv'yi açıyor askere saldıran işid tiplileri görüyor haliyle ürküyor. hani bizim araplara olan önyargımız gibi bir şey bu. trabzon'da iranlı turist kabul etmeyen otele denk gelmiştim misal bende. nedenini sorunca "abi medeniyet yok, bağıra bağıra konuşuyorlar, eşyalara da zarar veriyorlar" diye cevap verdi otel çalışanı. haksız da değildi aslında ama bu genellemeyi haketmeyecek iranlılar da var elbet.
  • (bkz: hostel)
  • en azından "türkiye ve arap ülkeleri" diye ayırarak türkiye'in bir arap ülkesi olmadığını bildiklerini belli eden otel.
    (bkz: vizigotlar ve örümcekler giremez)
  • bariz bir şekilde google translate kullanarak müşterileri ile iletişime geçen oteldir.

bizim insanımız, hele araplar çekilecek müşteri değildir ama yıl olmuş 2016, ülkenin veya avrupa birliğinin türk ve araplara karşı güvenlik önlemi olarak bir giriş yasağı yokken sen kim köpeksin ki durumdan vazife çıkarıp ırkçı bir şekilde müşteri seçiyorsun demek istediğim oteldir.

kendileri kaybeder, kalacak yer elbet bulunur.