• uzun yıllardır kullanmama rağmen "tık" dememiş epilatöre ve saç düzleştiricisine sahip marka.
  • vatan bilgisayar'dan bir ay önce almış olduğum braun cruzer 5'in (ısrarla kullanmama rağmen) yüzümün anasını bellemesinin ardından*; bu şikayetimi ve şikayetin altına "para iadesi istiyorum, yüzüm çok tahriş oldu, aksi takdirde yasal yollara başvurmaktan çekinmeyeceğim" ibaresini bildirdikten 20 gün sonra paramı iade eden şirket.

ben böyle uzuuun bir telefon trafiği, müşteri hizmetleriyle geçecek olan gergin diyaloglar falan beklerken çat diye iade ettiler.şaşırdım lan. durumdan açıkçası ben memnunum. o yüzden kendilerini buradan tebrik etmek istedim.

neyse gideyim de 78973423523 bıçaklı jiletimle traş olayım ben sözlük...
  • kıl tüy işlerinde bir numara olan marka.
  • en sonunda abi bastırıyorum parayı alıyorun en kıymetlisinden epilasyon cihazını diyerekten haydi bismillah ile çalıştırdığım ancak bana asfalt delme makinesini andıran performansa sahip olan marka,anam o ne ses öyle.
  • belki 30 yıl önce almanya'dan gelmiş bir blenderı var. motor gücü şimdiklerin yanında el çırpıcısından biraz fazla. tahminimce serisinin ilk ürünü falandır. öyle ki o dönemde sıcak yemeğe gireceği hesap edilmemiş. ağzı metal değil. plastik olduğu için zamanla yamuldu.

hala çalışıyor; ama nasıl? sert bir yiyeceği uzun süre karıştırıyorum. ısınıyor; yavaşlıyor; dönemiyor. yanık kokusu geliyor. evet dostum, son görevini yerine getirdin. bıçağını teslim et; artık emekli olabilirsin diyorum. 5 dakika sonra soğuyup nerede kalmıştık diyor.

tam bir dava adamı.
  • bunlardan askere gitmeden once pilli bir tras makinesi aldim pocket go m90 model aldiigim yil 2010du. ustun alman teknolojisi saolsun askerde millet sabahin korunde kalkip siraya girip tras oluyordu. bense yataktan kalkmadan yattigim yerde sicak yorganin icinde tras oluyordum zira kendi haznesine topluyor ve en ufak dokulme yapmiyor.

sakal yonlerimin sacmaligindan ve cildim asiri hassas oldugu icin jiletle tras ebemi sikiyor. son zamanlarda dolapta baktim duruyor tekrar kullanayim bari dedim. arkadas hala ilk gunku gibi olur mu lan bi alet. 100 liralik alet jiletle tras olmus gibi sinek kaydi nasil yapiyor lan ve tahris etmeden. bunun 1200 liralik en ust model 9 serisi var ondan mi alsam dedim basta. sora zaten isimi goruyor neden alayim bozulsa (ki 10 yil bozulmamis amk daha ne bozulacak.) gider aynindan bi daha alirim diye dusundum. ek olarak kesmezse falan yedek parcasi var mi diye baktim elegi 25 liraymis.

duracell pil taktim 1 haftadir her gun tras oluyorum, performansinda azalma hissetmedim bile.

jiletle trasta alternatif ariyorsaniz kesin deneyin. zaten jiletli bi makine alsaniz da ayni paraya gelecek.
  • gelmis gecmis en basarili urun dizaynlarindan birine sahiptir, dieter rams'a saygilar:

braun sk55
  • braun'un saç kesme makineleri beş para etmiyor. bende 2 ayrı makinesi var. bir tanesi 2 yıl kadar önce aldığım braun mgk3080, diğeri ise bu yılın mart ayında aldığım daha ucuz bir makine.

* mgk3080, 1 saatte şarj olurken diğeri tam 10 saatte anca şarj oluyor.
    * şarj olma süresinden bağımsız olarak iki cihazın da pil ömrü 1 saati bulmuyor. kendi saçınızı kesecekseniz, gidip de 3 numaraya vurmadığınız müddetçe 1 saate saçınızı kesmeniz ne yazık ki mümkün değil. 1 saç tıraşı için yarım gün uğraştığımı biliyorum. şarj bitiyor, dolmasını bekliyorum (şarjda kullanılamıyor), saçımı yıkıyorum, şarj doluyor devam ediyorum, lanet bir iş gerçekten.
    * vücut başlığı inanılmaz tahriş edici. 3 gün koltuk altlarım yanmıştı. allah belasını versin.

yani. özetle. ismine aldanıp kaliteli zannetmeyin. alakası yok. hem de hiiiiiiiiiç alakası yok.
  • 3 ay sonra bozulan tıraş makinemi servise yollamıştım onlarda bu durumun ayıp olduğunu anlamış olacak ki kutusuz gondermeme rağmen sıfır ürün ile değiştirmişler, iyi hizmet görmeye alışmayan bünye bu durum karşısında şok tabi.
  • annelerin hep almak istediği blender markası.
    babaların range rover araba almak istemesiyle aynı beyin bölgesinde işlem görür.
    gelgelelim daha gerçekçi bir istektir.
hesabın var mı? giriş yap