şükela:  tümü | bugün
  • izmir bostanlı'da 1990'ların sonundan bu yana hizmet veren pastane. butik pasta üretimi ve dondurma çeşitleriyle dikkat çekmektedir. limonlu, vişneli, kavunlu, kakaolu, sade gibi bildik çeşitlerin yanında yeşil limonlu, mandalinalı, menekşeli, tropik meyveli gibi değişik dondurmaları lezzetlidir. her defasında 30-35 çeşit dondurma sunulduğu için seçim konusunda insanı zora sokan bir mekandır.
  • bostanlı'daki ege park'ın içinde bir şubesi olan pastanedir.
  • bostanlı'da boklu dere köprüsünden hemen önce sol köşede konuşlanmış, benim için dondurmalarıyla meşhur olan bir pastanedir.
  • yeşil limonlu ve bitter çikolatalı dondurması dünya kalitesinde ve birinci sınıfıtır.
    bostanlı'ya yolunuz düşerse mutlaka denemelisiniz.hatta dondurmanın üzerine az tiramusu da yerseniz bir kez daha geleceğinize eminim.ama fiyatları ucuz değil baştan söyleyeyim.
  • pastaları, dondurması, kurabiyeleri enfes ötesi olan pastane. kuru pastalarının kilosu tatlılarda yaklaşık 40 tl, tuzlularda ise 30 tl civarı. ama değer mi? kesinlikle değer.
  • amacım reyhan pastanesi ile mukayese edebilmekti ve pasta yedim.

çilek-badem-beyaz çikolatalı pastası bana reyhan pastanesini aratmadı diyebilirim. son derece hafifti. ayrıca mevsimi olmayan "çilek" gayet mevsimindekiler kadar lezzetliydi.

esas olayları olan dondurmalarını yemedim yalnız. görüntü olarak roma usulü/girandola çakması/kremamsı bir görüntü mevcut. günahlarını almış olabilirim, tatmadan konuşmayayım.
  • mandalinalı dondurması muhteşem olan pastane.
  • dondurmaları inanılmaz güzel olan bostanlı'da bulunan pastane.
  • zannedersem tüm bostanlı sakinlerinin aralarında sözleşip bu yaz en az 1 defa uğradığı yer. aksi taktirde bu kadar kalabalığın başka bir açıklaması olamaz*
  • 15-20 yıldır neredeyse tek tabanca iş yaparak bostanlı gibi nezih bir semtin kaymağını götüren, fakat yakın zamanda karşılarına sevinç pastanesi ve reyhan pastanesi'nin açılacak olmasından dolayı ortaklarının uyku problemi yaşadığını düşündüğüm mekan.