şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: vince vaughn)'un başrolde olduğu 2017 (bkz: s. craig zahler) suç/gerilim filmi.
  puanı şimdilik yüksek görünüyor.

  konusu ise:
  araba tamircisi olarak çalışırken işini kaybeden ve evliliği kötüye giden eski boksör bradley hayatının dönüm noktasındadır. uyuşturucu kuryesi olarak çalışan eski bir arkadaşı için çalışmaktan başka bir yol bulamaz. durumu başlarda iyiye gider, ta ki acımasız arkadaşları ile bir grup polisin çatışması arasında kalana kadar. ortalık sakinleştiğinde kendini hapishanenin içinde bulur. düşmanları onu şiddet uygulamaya mecbur bırakır ve bu da hapishaneyi vahşi bir savaş alanı haline getirir.
  özet kaynağı:
 • müthiş bir film. vince vaughn çok iyi.

  bu craig zahler böyle giderse, çok büyük işlere imza atar.
 • vince vaughn iyi oynamış. ama filmi kurtarmaya yetmemiş. zahler gene vasatı aşamamış. ilk filminde olduğu gibi bunda da vahşi, hem de çok vahşi sahnelere yer vermiş. mesela kafanın kopması, kafaların ezilmesi, kolun kemik görünecek şekilde kırılması vs... bu vahşi sahneler nedeniyle mi övüldü bilemiyorum ama film bu sahnelerle bence iyi olmuyor. senaryo bilindik. merkezde gerizekalı bir herif var. yaptığı embesillikler yüzünden hapse düşüyor ve nihayetinde karısının da, kendisinin de, başkalarının da hayatlarını tehlikeye atıyor. intikam öyküsü epey sıradan. zerre de heyecanlandırmadı, germedi, tam tersine kafaların ezilmesiyle mide bulandırdı. tabii çoğu filmde olduğu gibi ana karakterle empati yapmayınca ya da onunla özdeşleşmeyince ya da onu azıcık da olsa umursamayınca filmi sevmek de zor oluyor. işte bu yüzden sevmedim filmi.

  spoiler

  herif o kadar embesil ki... işten kovulunca gidip benzer bir iş arayacağına uyuşturucu kuryesi oluyor ve işinde yükseliyor. bir gün baskına uğruyor, milliyetçi olduğu için polisleri değil, yanındakileri vuruyor ve hapse düşüyor. sonra salaklığı yüzünden (yanındakileri vurduğu için) eşi kaçırılıyor. kendisine görev veriliyor, daha sıkı bir hapishaneye transfer olmalı, orada birini öldürmeli. velhasıl herif embesilin teki. dolayısıyla ölmüş, ölmemiş zerre umurumda olmadı. o yüzden de filmi sevmedim. zahler'i görsem "vahşi film çekerek filmi kurtaramazsın, çok meraklıysan git saw filmi çek" derdim. ilk filmi daha iyiydi.

  spoiler
 • film iyi mi kötü mü hala karar veremedim.
 • 5/10

  ağır ilerleyen donuk, sıkıcı ve içi bomboş film.. izlediğim 2 saate yazık oldu resmen. sadece ikinci yarıdaki hapishane sahneleri filmi biraz kurtardı. onlar da aşırı şiddet içeren sahnelerdi.

  hapishane filmlerine ilgisi olanlar izleyebilir.

  ***spoiler***
  filmin ilk 1 saati ne kadar da sıkıcıydı. "hadi artık gir şu hapishaneye" deyip durdum. hapishaneye girince de olaylar çok hızlı gelişti. tadını çıkaramadım. ayrıca filmde müzik kullanımı hemen hemen hiç yoktu. belki bundan dolayıdır ama sahneler aşırı donuktu. film akmıyordu. vince iyi oynamış, o ayrı. başka türlü hayatta izlemezdim.
  ***spoiler***
 • başarısız bir hapishane filmi. görsel efektler 15-20 yıl geride kalmış. baş karakterin oyunculuğu beğenilmiş ancak fazlasıyla yavan bence.
  --- spoiler ---

  bir sahnede hapishaneye baş karakteri (bradley) tehdit etmeye bir aracı gelir. bradley'e dediklerini yapmazsa doğmamış çocuğunun uzuvlarını keseceğini söyler. siz ekran başında kötü hissedersiniz ancak bradley sanki pilavından taş çıkmış gibi tepki verir. hatta pilavından taş çıksa daha fazla tepki verirsiniz o derece düşük kalır.

  --- spoiler ---
  güzel bir hapishane filmi izlemek isterseniz yine bu sene çıkan shotcaller'ı izleyin bence. çok daha iyi film brawla göre.
 • imdb puanını hak etmeyen fimlerden.
 • 132 dakikalık, 2017 yapımı film.

  7 / 10.

  "welcome to fridge?"

  2015 yapımı bone tomahawk'ı izledikten sonra 1973 florida doğumlu yönetmen ve senarist s. craig zahler'in ruhsal dünyası hakkında kaygılarım vardı, lakin şimdi tam anlamıyla bir kopuk olduğuna eminim.

  şaka bir yana, yönetmen yine enteresan bir iş ile karşımızda. soğuk, ağır tempolu, aslında klasman olarak tanımlaması çok da kolay olmayan bir suç filmi bu. retro ve minimal müzikler, soğuk espriler, garip karakterler, son derece gore sahneler ve gore fikirler rasyonel olmaktan uzak bir atmosferde yine tekmili bir arada. ana karakter bradley thomas ise zaman zaman bir bilgisayar oyunu karakterini de andırmıyor değil...

  tıpkı yönetmenin bir önceki işi gibi, zaman, mekan ve gerçeklik kavramları üzerinde sert iddialarımız olmaz ise ancak içine girebileceğimiz bu garip hikayede başrolde ise vince vaughn oldukça iyi. hayat verdiği bradley thomas karakteri çok derin olmayan ama kudretli bir havaya sahip. ona jennifer carpenter (emily rose!), don johnson ve udo kier gibi isimler eşlik ediyor.

  her eve imdb

  ek 1:

  (bkz: bone tomahawk/@karinca beli)
 • fragmanından yüksek beklenti ile izlediğim ve bana beklediğimden fazlasını vermiş filmdir. kırılan kol ve bacaklar, ezilen kafatasları hoşuma gidiyor. en hoşuma gidense müzik kullanılmaması, hikayeye odaklanırken kulak göçürten seslerin olmaması baş ağrısız 132 dakikanın su gibi akmasını sağlıyor. efektleri kalitesizdi kabul etmek gerek ama pek fazla kullanılmadığından çok can sıkıcı bir durum değil, bütçesi ile ilgili bir bilgi bulamadım sanırım düşük. 150 milyon dolar bütçeye çekilmiş, başından sonuna kadar yüzlerce kişinin öldüğü ama bir gram kan görmediğimiz gişe filmlerini izlemektense kanlı canlı gerçekçi bir hikayeyi tercih ederim.
 • imdb puanına bakıp izlediğim filmdir.

  film, başlarda donuk, ortalarına doğru '' hasss lan yoksa şöyle mi olacak şimdi '' dedirtiyor, akabinde seyreden olaylar robert rodriguez filmlerini andırsa da biraz değil oldukça abartı olduğu aşikar.

  izlenir mi evet izlenir. şahsi puanım; 6.4/ 10.

  --- spoiler ---

  ulen o kadar psikopat adamsın, tekmeyle kafa falan kopartıp idam ediyon, kol kırıp yeni içinde bırakıon falan arkadaş da doğmamış çocuğunla konuşurken nasıl ağlayabiliyon. absürt pikolojik gerilim bu olsa gerek.
  --- spoiler ---