şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: vince vaughn)'un başrolde olduğu 2017 (bkz: s. craig zahler) suç/gerilim filmi.
    puanı şimdilik yüksek görünüyor.

konusu ise:
    araba tamircisi olarak çalışırken işini kaybeden ve evliliği kötüye giden eski boksör bradley hayatının dönüm noktasındadır. uyuşturucu kuryesi olarak çalışan eski bir arkadaşı için çalışmaktan başka bir yol bulamaz. durumu başlarda iyiye gider, ta ki acımasız arkadaşları ile bir grup polisin çatışması arasında kalana kadar. ortalık sakinleştiğinde kendini hapishanenin içinde bulur. düşmanları onu şiddet uygulamaya mecbur bırakır ve bu da hapishaneyi vahşi bir savaş alanı haline getirir.
    özet kaynağı:
  • müthiş bir film. vince vaughn çok iyi.

bu craig zahler böyle giderse, çok büyük işlere imza atar.
  • vince vaughn iyi oynamış. ama filmi kurtarmaya yetmemiş. zahler gene vasatı aşamamış. ilk filminde olduğu gibi bunda da vahşi, hem de çok vahşi sahnelere yer vermiş. mesela kafanın kopması, kafaların ezilmesi, kolun kemik görünecek şekilde kırılması vs... bu vahşi sahneler nedeniyle mi övüldü bilemiyorum ama film bu sahnelerle bence iyi olmuyor. senaryo bilindik. merkezde gerizekalı bir herif var. yaptığı embesillikler yüzünden hapse düşüyor ve nihayetinde karısının da, kendisinin de, başkalarının da hayatlarını tehlikeye atıyor. intikam öyküsü epey sıradan. zerre de heyecanlandırmadı, germedi, tam tersine kafaların ezilmesiyle mide bulandırdı. tabii çoğu filmde olduğu gibi ana karakterle empati yapmayınca ya da onunla özdeşleşmeyince ya da onu azıcık da olsa umursamayınca filmi sevmek de zor oluyor. işte bu yüzden sevmedim filmi.

spoiler

herif o kadar embesil ki... işten kovulunca gidip benzer bir iş arayacağına uyuşturucu kuryesi oluyor ve işinde yükseliyor. bir gün baskına uğruyor, milliyetçi olduğu için polisleri değil, yanındakileri vuruyor ve hapse düşüyor. sonra salaklığı yüzünden (yanındakileri vurduğu için) eşi kaçırılıyor. kendisine görev veriliyor, daha sıkı bir hapishaneye transfer olmalı, orada birini öldürmeli. velhasıl herif embesilin teki. dolayısıyla ölmüş, ölmemiş zerre umurumda olmadı. o yüzden de filmi sevmedim. zahler'i görsem "vahşi film çekerek filmi kurtaramazsın, çok meraklıysan git saw filmi çek" derdim. ilk filmi daha iyiydi.

spoiler