şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ing. aileyi geçindiren kişi demek oluyor
 • deborah ellis'in aynı adlı kitabından uyarlanmış animasyon filmi. babası hapse girince aileye bakmak zorunda kalan kız çocuğu pervane'nin öyküsü.
  afganistan'da kadın ve çocuk olmanın, fakir olmanın çaresizliğini anlatan güzel bir film. persepolis'in yolundan gitmiş.
 • sanat yonetimi ve animasyon-cizim kalitesini zayif bulsam da, guzel bir hikayeye sahip animasyondur..

  gunumuzde ortadogunun perslerin zamanindan gunumuze kadar gecen zamanda, medeniyetten bu kadar uzaklasip, nasil bir yozluk ve cokuntuye girmesinin sebeplerine dair dusundurtuyor insani.. en azindan beni..

  radikal islam neden bitmiyor, neden prim yapmaya devam ediyor, neden neden neden... bunda tabi ki halklarin egitimsizliklerinin de buyuk payi olsa bile, bu kadar musait bir ortamda, ortadogu cografyasinda radikal islam ne kadar guclu olursa, ordaki ulkeleri kontrol etmek de o kadar kolay malum.. adamlar da bunu bir asirdir kullaniyor iste..

  siradaki biz olmayiz dilerim.. yoksa 30 sene sonra biz de ne guzel bir ulkeydik diye gizli gizli resimler cizer, hikayeler anlatir, animasyonlar yapar aglariz..
 • insanı sidik yarışından soyutlayan
  7 plus'mı x mi? bilmem ne mi karmaşasına son verdirmese de en azından düşündüren
  yaşantıyı sorgulatan ancelika'nın yapımcısı olan sıcacık bir animasyon film.
 • (bkz: everything everything) grubunun a deeper sea albümünden bir parça.
 • musluman ulkede kadin olmanin ne kadar zor oldugunu anlatan guzel bir animasyon film. caresizligi cok guzel anlatmis. ıslamdan sogutmak istediginiz biri varsa izletin. film sonunda agnostiklik garanti.
 • izlerken zaman zaman gözyaşlarına boğulduğum güzel bir film. konusu bana biraz persepolis'i hatırlattı. filmin kendisi animasyon olmasına rağmen içinde anlatılan farklı tarihsel bir öykünün değişik çizgilerle verilmiş olması hoş bir detaydı.
  pervane filmi hepimizin bildiğim çok güzel bir sözle noktalarken beni derin düşüncelere sevk etti.
  "raise your words, not your voice. ıt is rain that makes the flowers grow, not thunder."