şükela:  tümü | bugün
 • fisher grubunun, 1996'daki great expectations filminin soundtrackinde bulunan nefis şarkısının ismi. sözlerini yazmadan önce iki çift laf etmeden geçemeyeceğim bu şarkıyı kathy fisher adlı bayanın seslendirmiş. bir kadının böyle bir şarkı söylemesi insana çok tuhaf geliyor. çünkü şarkı bizzat bir kadına söyleniyor. genellikle kadınlara ithaf edilen şarkıları erkeklerin seslendirmesi daha alışıldık bi durum. fakat bu şarkı tam anlamıyla bir kadına ithaf edilmiş sayılmaz; bunun yerine daha çok şarkıda breakable olduğu söylenen erkeğe ithaf edilmiş.
  kathy bu şarkıyı, karşısındaki erkeğin ne kadar hassas ve kırılgan olduğunu göremeyen başka bir kadına söylüyor. şarkıyı dinleyen bu kadın için bu çok acı olsa gerek. acımasızlığının bir kadın tarafından yüzüne vurulması eminim çok yıpratıcıdır. çünkü acımasızlık aslında kadına daha çok uyan bir özellik. erkekler her ne kadar saçma sapan savaşlar çıkarıp sonra bu savaşlara katılıp adam öldüren bir yapıya sahip olsalar da bunların nedeni onların acımasız oluşu değil.
  evet, erkekler gayet güzel acı çektirebiliyorlar buna şüphe yok ve tabii ki kadının da erkeğin de piskopatı, delisi, seri cinayet katili var bu da bir gerçek. fakat acımasızlık daha çok kadının zekasına ve duygularına yakın. hiçbir zaman bir erkek, bir kadın kadar acımasız olamaz, gerçek hayatta bu başarılı rol yapamaz. bilerek ve düşünerek bu kadar mükemmel acı çektiremez ya da kendine harika uyan bir duvar maskesi yaratamaz. bunun yanında bir kadını da acımasızlığını başka bir kadından dinlemek kadar yenilgiye uğratan pek birşey yoktur sanıyorum.
  neyse sonuç olarak bu bir şarkı. yazdığım sözleri de müziksiz okunduğunda şiir kategorisine girer heralde. herkesin şiirlerden anladıkları farklı olabildiğine göre, herkes okusun kendisi düşünsün öyleyse..

  do you always have to tell him everything on your mind
  you know that too much honesty can be so unkind
  eveytime you throw him to the floor
  why are you suprised to see he's breakable

  you always try to find whats holding him away from you
  but do you ever see your angers standing right between you
  eveytime you throw him to the wall
  why are you suprised to see he's breakable

  tell the world that he's breaking your heart
  go tell the world nothings ever your fault
  go tell them all

  everytime you throw him to the floor
  why are you suprised to see he's breakable

  eveytime you push him to the wall
  why are you suprised to see he's breakable
  breakable breakable
 • (bkz: unbreakable)
 • (bkz: fragile)
 • "go tell the world nothing's ever your fault" derkenki o ruh hali nasıl bir şeydir yarabbim, nasıl hissedilerek söylenir.. milyon kez dinlense bıkılmaz bu şarkıdan.
  insanın ethan hawke'ı alıp ömrünü ona adayası falan geliyor çok dinleyince.
  (bkz: melankoli)
 • bir kadın içinde başka bir kadına olan kızgınlığı,hırsı nasıl böyle sesine yansıtır? o nasıl bir 'angers' deyiştir? sen nası bir teyzesin kathy? yorum ,o nefis şarkının bile önüne geçecek kadar mükemmel...
 • tum sarki boyunca iki kadini da gayet net duyarsiniz esasinda. belki de bir tek ben oyle anliyorum ama, vokal ve melodi iki kisi resmen. sozlere karsi muzik hep bir seyler anlatmaya calisiyor, kendini savunmaya ugrasiyor, sonunda da yenildigini kabul ediyor sanki. tum zamanlarin top 5 sarkisi* icinde 3. siraya gonul rahatligiyla oturtulmustur ayrica.
 • ingrid michealson dan tüm kırılgan tavşanlara geliyor.

  have you ever thought about what protects our hearts
  just a cage of rib bones and other various parts
  so it's fairly simple to cut right through the mess
  and to stop the muscle that makes us confess

  and we are so fragile and our cracking bones make noise
  and we are just breakable breakable breakable girls and boys

  you fasten my seat belt because it is the law
  in your 2 ton death trap, i finally saw
  a piece of love in your face that bathed me in regret
  then you drove me to places i'll never forget

  and we are so fragile and our cracking bones make noise
  and we are just breakable breakable breakable girls and boys

  and we are so fragile and our cracking bones make noise
  and we are just breakable breakable breakable girls
  breakable breakable breakable girls
  breakable breakable breakable girls and boys
 • great expectations filminin soundtrackinde bulunan bütün şarkılar gibi bu da zamanla sindirilen ve sevilen şarkılardan birisidir. soundtrack'i dinleyen kişi önce siren, life in mono ve like a friend'in büyüsüne kapılır ancak derinlerde bekleyen breakable bir bataklık gibidir, dinledikçe içine çeker.
 • great expectations'ın soundtrackindeki en güzel parçadır.
  bazen insan kendini mırıldanırken bulur.

  kırıldığımızda kırdığımızı, göremiyoruz. yaralıyken yaralayınca, bilemiyoruz. sadece kendini haklı sanıyor bazen insan, canı acıdığından. ve ittiğimiz, attığımız kişinin de kırıldığını anlamamız çok zaman alıyor. üstüne de şaşırıyoruz. bizi bu kadar kıran, kırılamaz sanıyoruz çünkü. "bizi bu kadar kırmış olan, nasıl bu kadar kırılgan olabilir?"

  dürüstlüğün kırıcı olduğunu söyleyecek bir dostu olmamışlara, dost olan şarkıdır.. fazla dürüstlük kırar, bazen bunu geç öğrenirsiniz... kalbinizin kırığı kıranın kırılmadığı anlamına gelmez, bunu geç öğrenirsiniz...

  güzel şarkıdır.

  "everytime you throw him to the floor
  why are you suprised to see he's breakable..."