şükela:  tümü | bugün
 • neil jordan'in yonetmenlik, cillian murphy'nin ise oyunculuk gosterisine sahne olan; politika ve cinsel kimlik* konularina deginen ancak kesinlikle onlarla ilgili olmayan, eglenceli, etkileyici, episodik film.
  ayrica belki de sinema tarihinin en guzel gunah cikarma sahnesi bu filmdedir; fazla ayrintiya girmeden soyle diyelim (bkz: unutulmayacak film sahneleri)
 • baya uzun surecek bi kahvaltı olacaktır cunku pluto'da pazarları kısa surse de (pluto? pazar? neyyyy-se) insanlık için uzun bi kahvaltıdır
 • ingiliz veya irlanda aksaniyla hasir nesir olmayanlarin en azindan ingilizce altyaziyla izlemesi gereken, cok renkli ama bir o kadar da abuk bir film.

  --- spoiler ---
  abuk bir peepshowda katolik bir rahipin gunah cikartmasini akisi icerisinde gayet normal gosterebilen bir senaryosu var filmin. hemen ekliyeyim bu sahne bence filmin en etkileyici sahnesiydi.
  --- spoiler ---

  muziklerinde inanilmaz guzellikte oldugunu eklemek gerekiyor sanirim.
 • patrick mccabe tarafindan yazilmis bir baska sahane kitap ve onun filme cekilmis hali.
  (bkz: the butcher boy)
 • hayata katlanabilmek için onu ciddiye almayanların filmi.

  --- spoiler ---
  "serious... that word again?"
  --- spoiler ---
 • ciddi beklerken eğlenceli çıkan, tam irlandalı, hoş film.
 • cillian murphy'nin muhteşem oyunculuğuyla bir yıldız gibi parladığı film. 70lerin irlandasi ve ingilteresindeki kaos içerisinde, tüm engellere karşı kendi masalında, hikayesinde, kendi kurallarıyla, olmak istediği gibi yaşamaya çalışan, hayatı "ciddi" ye almayan, kendisi tek bir şey isterken başkalarının ondan çok şey almaya çalıştığı bir zamanda, pişmiş tavuğun başına bile gelmeyen şeylerle karşılaşan, tam bir "the other" olan, herşeyiyle bir "insan"ın yani kitten'ın hikayesi. dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı yapanlara kapak olabilecek bir film. 135 dakika'yı sıkılmadan geçirdiğim, müziklerine hasta olduğum yapım.

  ayrıca gavin friday de bu filmde yer alıyor.
 • irlanda ve ingiliz aksaniyla bir alis harikalar diyarinda coveri. sarkilarla harika bir diyar olan pis bir dunyanin genc bir erkegin kadinligina bulasan camuru, politikanin kiyisi, terkedilmenin huznu var. cillian murphy ile 2006 golden globe adayi ki kendisine gonlumdeki tum odulleri verdim ben. 56. berlin film festivali katilimcisi bir eser ayriyetten.