şükela:  tümü | bugün soru sor
 • a dramatic turn of events'ten sözleri john myung'a ait dream theater parçası. albümü siktir et, sadece bu 12 dakika için bile dört gözle bekliyorum eylül'ü.
 • fatal tragedy'den beri myung'ın sözlerini yazdığı ilk şarkı olacak. şarkı fatal tragedy kalitesinde çıkarsa ortalım toz duman olur, aha buraya yazıyorum.
 • 1 dakikalık bir snippet'ı şurada yayınlanan dream theater şarkısı.
  kulağa hoş geliyor.
 • muazzam. tabii henüz dördüncü dinleyişim şarkıyı, yine ilk dinlemelerin gazıyla yazıyorum da sanki uzun zamandır bu kadar klas bi dt şarkısı gelmemişti ya... müthiş bi ana tema, harbi manada "progresif" bi enstrümantal yardırma sekansı, ince ince işlenmiş, melodik, his dolu petrucci soloları, labrie'ın vokalleriyle coşan cillop bi nakarat falan derken almış yürümüş şarkı. oy anam!
 • bir albüme yetecek kadar riff ve melodi barındırıyor içinde. bunu isteyen "uvv yine cömertlikleri üstünde" deyu, isteyen de "şarkı pek bir kopuk be ağbi" deyu yorumlasın. ki gelecek yorumların birçoğu bu yönlü olacak. geri kalanlar da eski dt'yi istediğini söyleyecek adkşlasş. genel olarak ise, on the backs of angels faciasından sonra, ilaç gibi bi şarkı. tek sıkıntı, mangini hiçbir şey katmamış şarkıya. petrucci çoğunlukla tek başına yapıyor bütün işi. namusunun saçını başını yolduğum rudess'tan da portnoy sonrası daha fazla jigi jügü beklediydim ama, şarkının gerektirdiği kadar atraksiyona girmiş, çok da iyi etmiş. burdan mangini'nin kötü iş çıkardığını söylediğim zannedilmesin, bilakis uyumunu çok beğendim. bu kalibredeki bir adamdan daha fazlasını beklemek hakkımız neticede. ilk albüm ürkekliği deyip, yolumuza gidelim, her şey tatlıya bağlansın.
 • dinlediğim kadarıyla albümdeki en iyi parçalardan biri diyebilirim. hatta en iyisi. riffleri, klavye soundu ve temposuyla images and words şarkılarına benzemekte. mike portnoy'un ayrılması konusunda nötr hissiyata sahiptim ancak belliki portnoy'un olmayışı iyi şeyler katmış gruba.
 • albümdeki tek adam gibi parça. aslında çok sinirliyim lan şu an niye dream theater hep böyle şarkılar yapmıyor diye. ayrıca myung sen bambaşkasın olum. beyler, grubu bu adamın üzerine yapın. bak adam nasıl ürünler verecek. of myung bizim eve gelsene. daha fazla şarkı yapsana. (bkz: myung bizi diskoya götür)*
 • uzun zamandır ilk defa labrie'nin sesinin hüzünlendirdiği,petrucci'nin nasıl bir ruh haliyle yazdığı ve çaldığı belli olmayan gitar solosuyla a dramatic turn of events'in belki de en iyi şarkısı.
 • adtoe'nin 8. şarkısı.

  sözler: john petrucci, john myung

  with the sun in place
  there's a test of faith
  streams of thought awaken

  new realities
  singularities
  breaking all illusions

  sudden burst of heat
  burning source of life
  masterful destruction

  power's not an act
  it's understanding truth
  changing my direction

  live in the moment
  breathe in a new beginning
  wisdom revealed
  as i unlearn to learn

  life's biggest battles
  often fought alone
  my spirit brings me home

  emerald thoughts flow
  through my consciousness
  drawn to curses left behind
  test of will the threshold to one's faith
  starts a fire in the mind

  searching out
  reaching in
  to arrive
  where i began
  sights remembered
  in the light

  searching out
  reaching in
  to arrive
  where i began
  sounds remembered
  come alive

  embrace the days
  don't turn away
  life's true intent needs patience
  karma starts the signal
 • olmus bu parca olmus. herkes dinlesin! herkese dinletin!