şükela:  tümü | bugün
6546 entry daha
  • bu diziyi keriz gibi yıllardır izlemeyip şimdi izlemenin tek güzel yanı var, o da "ah be keşke senin yerinde olsaydım da ilk kez izliyor olsaydım" diye fesatlanan arkadaşlarınız.

gerisini anlatmaya orta sınıf anlatım becerilerim yetersiz.
  • her bölümü bir film kalitesindeki, sinematik kareleriyle akıllara kazınan efsane dizidir kendileri. bu kadar sevilmesinin ve fazlasıyla ses getirmesinin sebebi de zaten sinematik oluşuyla birlikte anlattığı "meth" hikayesidir. dizi kesin olarak ayırabileceğimiz sanat ve gişe filmlerini birleştirmiş bir iş. her iki seyirci içinde bir şeyler vaadediyor. bir yandan yeraltı ve suç hikayesinin gerilimi ve aksiyonu diğer yandan o kendine has geniş açılı çekim tekniğinin getirdiği sinematogrisiyle iki işi öyle güzel eritti ki karavanında herkesi çekti bir anda ve iki farklı alanda da kendi arasında konuşuldu. yaptığı şeyi gitgide güçlendirerek yaptı, kimse demez ki bb' nin ilk sezonu son sezonundan daha iyi. üstelik bunu seyircisini bölmeden aksine her ikisinin ilgisini de fazlasıyla arttırarak yaptı. walter' ın hikayesi de bu birleşmeye çok uygundu aslında hem ailesinin ve kendisinin draması hem de bir uyuşturucu satıcısının gücü ve zekası. işte tam da bu durum walter ve heisenberg' in iki ayrı hikayesinin tek bedendeki buluşmasıdır.
  • bir üniversitenin kimya bölümünde vakit geçirirseniz bölüm öğrencilerinin %90ının bu diziyi izlediğini görürsünüz, hatta breaking bad t-shirtü, yada logosu olan bir çok eşya görebilirsiniz,
    şuan kimya okuyan öğrencilere kendilerini walter white hissettiren dizidir, hayal kırıklığıdır da biraz. hayalin meth üretmek ve para kazanmak iken aslında üniversite bitince işsiz kalacağını bilir hepsi,
    aslında takdir etmekte lazım bu diziyi, bilim dalıdır kimya, zordur. lys ve ygs kimyasının çok doğru olmadığının ironik bir örneğidir,
    isteyene karavan bile labdır arkadaşlar.
    size bir kişi teorik olarak meth yapım sürecini anlatsa uyursunuz muhtemelen, ama görsel olarak anlatılınca çok sıkıcı değil demek ki. bu yüzden teorik ve pratik arasında olan farkı görebiliriz bu dizide. teorik eğitim kanalı, pratik rating rekorudur.
30 entry daha