şükela:  tümü | bugün soru sor
  • meşhur breaking bad dizisinin mobil oyunudur. hem de ücretsiz sunulacakmış.

kaynak : hürriyet
  • tarzını merak ettiğim yapım. ucuz bir clash of clans çakması olarak çıkacak diye korkuyorum. gerçi dizinin konseptini eğip büküyorum ama ne tarz bir oyun çıkabilir ki? du bakalım.

(bkz: los pollos tycoon)
  • ios ve android cihazlar için duyurulan oyun.
    maalesef ki pay to win olacak bu oyunda, oyuncular kendi kristal meth imparatorluğunu kurmaya ve büyütmeye çalışacak. walter white ve jesse pinkman gibi ana karakterlerin yanı sıra gus fring, saul goodman ve mike ehrmantraut gibi diğer popüler karakterler de oyunda görünecek. ne tür bir oynanış sunacağı henüz detaylandırılmadı.

konu üzerinde çok güzel bir yorum gördüm:
    - mobil oyunların genel amaci sömürücü bir p2w olup yolabildiği kadar kaz yolmak yolacak kaz kalmayınca da serverları kapatıp basıp gitmektir o yüzden almayayim

demiş. kesinlikle katılıyorum. tamam, eskiden yok muydu pay to win oyunlar, vardı. ama ne bileyim, candy crush'ta canın bitince "ya para ver, ya yarım saat bekle gel" derdi. angry birds'te kuşlar yorulunca "ya para ver, ya yarım saat bekleyiver" derdi. en fazla bu kadardı.
    şimdilerde çıkan mobil oyunlara bakıyoruz. örneğin looney tunes world of mayhem rezaletini hatırlıyoruz. artık oyun yapacağın her harekete para istemeye başlıyordu bir yerden sonra. şaka değil, öyle. insan "bu kadar da olmaz çüş anasını satayım" diyordu.

"yapın oyunları 15-20 lira alalım madem parasıyla" diyor insan, çünkü pay to win ile (şaka değil) binlerce lirayı gömmeniz gerekiyor normalce oynamak için. ve artık bu bıkkınlık getirmeye başladı iyice. daha da fenası, bunun artık normalleşmesi. hele geçen bir çocuğa cities skylines oyununu gösteriyorum, oyunda belli bir nüfusa ulaşınca yandaki araziyi de almana izin veriyor ki genişleyebilirsin. ben yandaki araziyi alınca, çok anormal bir şey yapmışım gibi çocuğun gözleri pörtledi, "aaaa para vermeden nasıl açtın orayı?" dedi. ne desem bilemedim. "kardeşim oyun bu, parasını bir kere verirsin ve artık senindir, bu işin normali budur." falan dedim ama anlamadı muhtemelen.

sözü toparlayacak olursak, eskiden olsa heyecanlanacağım ama şimdi görünce "hmmmpphh, kim bilir hangi çin firması breaking bad'in telifine para ödedi de, şimdi yolacak kaz bulmak adına, 1-2 yıl çalıştırıp sonra kapatıp gideceği server'lar açıyor acaba?" diye düşünebiliyorum en fazla.

yok, ben de almayayım.
  • hay mobil oyununuz batsın, her mobil oyun gibi pay to win olacaktır. kredi kartlarını hazırlayın.
  • 45 saniyelik reklam izleyince meth'in kalitesini kemiksiz %95 yapacak oyundur