şükela:  tümü | bugün
  • görmek istediğim karşılaştırmadır.

edit: game of thrones'un tüm bölümlerini izledim breaking bad'de ise 5. sezona geldim. aslında 2'sini de bitirdikten sonra, gördüğüm en kaliteli 2 dizi film olarak başarılarını neyin getirdiğinin incelenmesini isterdim. elma vs vidanjör demiş bazı arkadaşlar bi yönden haklılar ama diğer yönden iyi film vs iyi film.

yapımcı açısından game of thrones daha zor bir dizidir diye düşünüyorum. karakter sayısının fazlalığı, şimdiki zamana olan uzaklığı nedeniyle çok farklı insanlarla, farklı kostümlerle bir sürü sahnenin organize edilmesi gerekiyordur. ayrıca orjinal romanı olduğu için ve bu romanın fanatiklerinin daha iyiyi istemeleri nedeniyle hazır potansiyel müşterisi olsa da, müşterilerinin beklentileri yüksektir. maliyeti daha yüksektir diye düşünüyorum.*
    breaking bad ise yapımcıyı o kadar zorlayacak bir dizi değil. uzun sekanslar aynı yerde dönen olay örgüsü* bu dizininde potansiyel müşterisi mevcut* ama başarısızlık riski daha fazlaymış. etkileyici yönü oyunculuk, kamera kullanımları ve tabi ki senaryo.

ben izleyici olarak her ikisini de beğeniyorum ama bb bir adım önde gidiyor.
    yapımcı olsaydım da bb'yi tercih ederdim.

birinde sex yok denecek kadar azdır.
    her ikisi de olayı senaryosu sayesinde koparmıştır.
    birinde neredeyse hiç efekt kullanılmamıştır.
    birinde en nihayetinde bir film için bir hayvanın canına kıyılmamıştır. zaten sırf bu yüzden imdb reytinginde game of thrones'u 9 olarak işaretlemiştim. bir hayvanı senaryo gereği öldürmek çok vahşice.
  • game of thrones sollar her türlü. çünkü winter is coming
  • birbirlerinden çok farklı klasmanlarda iki dizinin karşılaştırmasıdır, yapabilecek olanlara sözü bırakıyorum.
  • birisinde beyaz don var ötekisinde meme.
    imza: abaza düz adam.
  • iki diziyide seven birisi olarak, denize düşseler ben game of thrones'i kurtarırdım. yani cevap got.
  • breaking bad'in kitabı olmadığı için ileride ne olacağını söyleyen piç arkadaşlarda yok.bu yüzden breaking bad her türlü alır .got'dan soğuttu şerefsizler.
  • breaking bad gibi karakter öyküsünü sıkmadan olağanüstü bir şekilde sürdürebilen bir dizi ile game of thronesu karşılaştırmak biraz zor.

game of thrones kötü mü dersen asla ama breaking bad her türlü döver.insanoğlunun yaşamadığı döneme ait görsel merakından dolayı etkilendiği bir dizi olan game of thrones ile günümüzde yaşayan bir karakterin hayatını anlatan dizinin karşılaştırmasında hala breaking bad candır diyorsam varın siz anlayın.