şükela:  tümü | bugün
 • nasıl yapılmadığına şaşırdığım karşılaştırma.

  breaking bad'in henüz 6. bölümündeyim. her gün sözlükte onlarca, bazen yüzü aşkın entry giriliyor.spoiler yememek için mümkün olduğunca uzak duruyorum ama gördüğüm kadarıyla hep en tepede olduğundan bahsediliyor.

  oz'u ise 5-6 ay içinde 2 defa bitirdim. şu ana kadar yapılmışını geçtim, yapılacak herhangi bir dizi üstüne çıkamaz diyorum. oz'dan bahsediyoruz sonuçta ya. kareem said, cyrill o'reily, simon adebisi ve onlarcası.

  en iyi dizi görüşüm için biraz beklemem gerekiyor tabi. breaking bad'i bitirmem, soa'nın bitmesini beklemek ve the wire'ın daha diziye uygun bir alt yazısının çıkması veya en azından ingilizce alt yazılı izleyebilecek duruma gelmem.
 • böyle bir messi - pele karşılaştırması gibi bi karşılaştırma bu.

  breaking bad günümüz modern dizileri kapsamında müthiş yenilikçi ve etkileyici bi dizi.

  ama oz da oz yani. efsane. bütün dizilerin babası denilebilecek bir dizi.

  kıyaslamayı reddediyorum. üzgünüm.
 • kıyas kabul etmez kıyaslama. adebisi var oğlum, neyle kıyaslayacan? schilinger, beacher, said falan patates. herbirini biriyle karşılaştırırsın da adebisi n'olacak? olmaz efendim bu karşılaştırma. tutmaz.
 • (bkz: error)
 • "büyük yanlış" olarak adlandırılabilecek karşılaştırmadır. "oz", gelmiş geçmiş en orijinal karakterlere sahip, daha fazla sayamayacağı bir çok "en" i bünyesinde barındıran, muazzam bir yapımdır.

  breaking bad? "bir bakayım ya" diye az çok göz attığımı belirttiğimde "abi esas üçüncü/beşinci (varsa) sezonunda işler zaten kopuyor" tepkisiyle karşılaştığım bir yapım.

  oz'un üzerine dizi yok efendiler. bu böyle biline. aksini iddia edenin kırkında kareem said okur, teselli olur.
 • iki muhteşem dizinin karşılaştırılması. bu iki diziyi karşılaştırırken önce breaking bad'in adını yazmak bile saçmadır dersem tarafımı belli etmiş olurum sanırım.

  iki diziyi de izledim. breaking bad'te iyi bir senaryo, orijinal karakterler ve harika oyunculuklar var. her yönüyle büyük bir yapım olduğunu her saniyesinde hissettiriyor bize. aksiyon ve dram o kadar güzel harmanlanmış ki bu kadar olur yani.

  oz ise bir sanat eseri. şimdi oz neden daha iyi açıklamak isterdim ama oz'a gelince kelimeler bitiyor.
 • imkanı olmayan karşılaşma. bb iyi bir dizi ama oz bir baş yapıt. versus mümkün değil yani.
 • niye karsilastirilir anlamam ki. ikisi de hapishane dizisi olsa neyse. ayrica iki dizi de kendi alaninda efsanelesmis diziler. birini sevip digerini sevmeyecegine ikisini de sev, ikisinden de keyif al.
 • breaking bad'in ozymandias dışında bütün bölümleri toplasak oz'un sadece 2.sezon finali etmez diyerek düşüncemi belirttiğim versustur.
 • oz'un dahil olduğu her türlü versusta; versus yanındakinden af diler, oz'dan tövbe ister çünkü oz, kategorilendirilemez. oz, en iyi dizi listelerinde bile yer almamalıdır çünkü oz başlı başına bir kategoridir, bir de diğerleri vardır. daha iyisi yapılana kadar oz en iyisidir, daha iyisi konusu ise muallaktır. *