şükela:  tümü | bugün
  • isviçrenin prestijli bir saat markası.
  • ozellikle ucus profesyonelleri icin saatler ureten, genelde de aviasyon agirlikli fonksiyonlar iceren saatler ureten saat markasi. oyle ki okuduguma gore cikan yeni modellerinden biri (emergency mission) olasi kaza hallerinde search & rescue olayini kolaylastirmak ve kullanicisinin yerini belli etmek icin 48 saat sure ile 121.5 mhz radyo sinyalleri gonderen bir gadget barindirmaktadir icinde.
  • iste breitling'in olayi bu:

profesyonel havacıların tercih ettigi saat markalarından biri olan breitling antartika'da iki pilotun hayatını kurtardı.

antartika'da keşif uçuşu yapan iki ingiliz pilotun steve brooks ve quentin smith'in kullandığı helikopter kıyıya 100 mil açıkta düştü.alçak uçuş sırasında düşen ve büyük hasar gören helikopterden sağ kurtulan iki pilot yardım çağırmak için saatlerini kullandılar .hiçbir haberleşme imkanı olmayan kaza bölgesinde pilotlardan biri kolundaki breitling emergency modeli saatinin 41 santim uzunluğundaki antenini çıkardı.anten çıkışı ile otomatik olarak 121.5 mhz frekansdan imdat sinyali gönderdi.kısa sürede yardım sinyalini alan bir merkezden gelen helikopter ,iki pilotu kurtardı.

isviçre firması olan breitling bu saati kullananlara bir kaza sonrası saat hasarlanmışsa yenisini ücretsiz veriyor .bu saatin imdat sinyali yayan antenini kaza dışında bir nedenle çıkaranlar ceza görüyor ve anten fabrika dışında içeri alınamadığı için de saat kullanılmaz hale geliyor.
  • navitimer'ın hastasıyım, ne kadar uçakları sevmesem de...
  • ayse arman'a verdigi roportaj'da ugur cebeci'nin de kullandigini ogrendigimiz saat.*
  • iyi güzel de, 200 gr'lık saat kolumu ağrıtmaya başlayınca naapçam bu saati diye düşünüyorum şimdi. nasıl olacak bu işler ?
  • pilotların vazgeçemediği saat markası.fiyatları aşmış olup saatleri çok daha aşmıştır.hayallerimi süsleyen markadır ayrıca.*
  • navitimer modeli tepe nautilus da koz saat de 6500 ytl ye satılan aşmış marka.
    alamayanlara ucuz bir alternatifi için :
    (bkz: tissot t touch)