*

şükela:  tümü | bugün
 • kendi deyimiyle, karanlık hissiyatlar içinde yaptığı, ilk albümünü yayınlamış müzisyen. tv juice isimli albümdeki sound uçuk kaçık, kalıba sokulamayan, ama genel itibariyle psychedelic bir havası olduğu da aşikar.

  kendisiyle yapılan bir röportajdan:

  “uzunca bir süredir, evimde tek başıma müzikler yapıyorum. genellikle karanlık hissiyatlar içinde oluyor çıkan şeyler sanırım. hepimizin bildiği karanlık hissiyatlar bunlar. 7 temmuz’da “tv juice” isimli dokuz şarkılık bir uzunçalar albüm yayımlayacağım dijital olarak. albümün kapağını palmiyeler’den tanıdığımız mertcan mertbilek çizdi. kapağı çok seviyorum. şarkıların yapım sürecinde beni besleyen imgeler “kıyamet, rüyalar, televizyon ve çocukluk” idi. bu temalardan mertcan’a hiç bahsetmemiş olsam da sadece şarkıların taslak hallerini dinleyerek beni o kadar iyi anladı ki. kapağı getirdi ve “binlerce kez evet” dedim kendi kendime. “

  “albümü yayımlayana kadar bekleyemedim ve “dead dance” i son derece plansız ve ani bir kararla albüm kapağı ile youtube’a yükledim. biraz hafifletti bu beni açıkçası. sabırsız bir insanım. belki dayanamayıp bir şarkı daha atarım albüm çıkmadan, belki de atmam bilemiyorum. sound olarak “dead dance” bi beklenti yaratmamalı, eğer böyle bir beklenti mevcutsa. farklı farklı soundlar var bana kalırsa albümde, elbette tüm şarkıların buluştuğu ortak bi taban da var.”
 • tv juice isimli ilk uzunçalarından sonra mikrodalga sörfü isimli, anadilde bir ep yayınlayan müzisyen.doğrusunu söylemek gerekirse nerede uyandım ve ağlıyor bu ep'nin yıldızı olmalı.takipteyiz.

  bu da ufak bir bugün ne öğrendim köşesi; aynı zamanda palmiyeler grubunun akdeniz albümünün prodüktörlüğünü üstlenmiştir.
 • bu aralar sürekli dinlediğim , tv juice albümünü loop’a aldığım müzisyen.
  80’ler post-punk ve synth-pop arasında gidip geliyorum.
  müziğini aşırı sevdim , kış bitene kadar dinleyeceğim.
 • mikrodalga sörfü adında feci bir hamle yapmışlar.
 • benim gibi mutlu, keyifli, acilardan sadece keyiflenmek icin beslenen tebessumluleri kandiramazlar. ama hosuma gittiler. "bir sey fark etmez zira olmek uzere yasiyoruz" mantigini ben cok anlattim, zahid dediler. once hipsterlar anlatsin bence de.
 • ölüpop albümünden ölümümden tut beni ve kaybolan benim gemim isimli iki single yayınlayan müzisyen.

  kaybolan benim gemim şarkısında sürpriz olarak piyano-vokal denemiş, ne de güzel etmiş.
 • sıkı bir takipçisi olarak üzülerek söylemek durumundayım; ölüpop albümü ismi gibi ölü doğmuştur, brek bu gidişle nereye varmak istemektedir? tv juice albümündeki samimiyeti ve derin karanlığı bulamadım. bence özgünlüğünü yitirmiş, yapay ve vasat bir noktaya doğru evrilmiş bu albümüyle. sanki söz yazmak zorunda hissetmiş her parça için, söz yazarken dur müziğini besteleyeyim demiş, beste yaparken dur bir de söz yazayım demiş üstünkörü. brek sana sesleniyorum senin ketum, öznel, dağınık, boğucu tarafını seviyoruz sanıyorum ki yanındaki tayfadan olgun işler çıkmayacak, en kısa zamanda kendi içine özüne dönebilmen umuduyla
 • dinlediğimde gömülüyorum.
 • tv juice ve ölüpop albümü arasında fersah fersah kalite farkı olan müzisyen. tv juice ne kadar kaliteli ve özgünse ölüpop albümü (kalitesiz demek haksızlık olur) o kadar özensiz olmuş. basit bi karşılaştırma yapmak gerekirse tv juice albümündeki her hangi bir şarkının altyapısı ile ölüpop albümünden herhangi bir şarkının altyapısını karşılaştırın ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. tv juice emek emek kokarken ölüpop albümünde synth board'a random basmışta üstüne söz yazmış gibi. bu yüzden bence özensiz. yoksa yine de yaptığı albüm türkiye standartlarının üzerinde ve dışında.

  öte yandan türkiye standartlarının üzerinde ve dışında iş yapan müzisyenleri desteklemek gerektiğini düşünürüm hep kendimce. umarım güzel işler yapmaya devam eder bizler de severek dinlemeye devam ederiz.
 • ölüpop'a vasat demek haksız eleştiridir. ışıkları yakıyor gündüzün şarkısına sardım. tebrikler