şükela:  tümü | bugün
  • ingiliz hafif makineli tüfeği, ikinci dünya savaşından kore savaşına hatta falkland savaşına hatta ve hatta ilk körfez savaşına kadar ingiliz ve eski sömürgeleri* tarafından sıklıkla kullanılmıştır.

    tepesindeki şarjörden beslenir, genelde çift ayaklıdır, nişangahı şarjörün yanında bulunur merak edenler nişangahını medal of honor serilerinde görebilirler. wikipedianın yalancısıyım ama hindistan tarafından hala üretilmekteymiş kendisi. fazlasıyla ingiliz bir tasarıma sahiptir, tam nişangahın önünde eşşek kadar şarjörün ne işi var.
  • aslında çok eskiden beri bir şekilde aynı yerde aynı zamanda bulunduğum birisi. bir süredir tanımaya başladım diyebilirim. dilimin tutulması değil de aslında daha çok konuşmaya başladıktan sonra onunla anlıyorsun kim olduğunu. anlamaya başlıyorsun demeli aslında. tanıyamazsın sonuçta birisini öyle beş dakikada. bazen de yaklaşıyorsun ama tanımaya veya daha çok tanımak için fırsat yakaladığına seviniyorsun. öyle bir insan işte kendisi, öyle de güzel bir enerji kattı.

    (bkz: kendini bilenden korkacan)*
  • oyle sacma bir tasarima sahiptir ki kullanan piyadenin gorusunu yari yariya kisitlar. sarjor yukariya bakacak sekilde gezin sagina yerlestirilmistir. evet gez'in sagtarafi felctir bu silahta.
  • alev anlamına gelen erkek ismi.
    türkçe'dir.