şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1979 da 2 kisiyi olduren kiz, boomtown rats in sarkisina ilham olmus kisi...
  (bkz: i dont like mondays)

  "i just started shooting, that's it. i just did it for the fun of it. i just don't like mondays....i just did it because it's a way to cheer the day up.
  nobody likes mondays." demis...
 • tam adı brenda ann spencer olan, 29 ocak 1979'da 2 kişiyi öldüren ve 9 kişiyi yaralayan, pazartesi günlerini sevmeyen insan. bu pazartesi andım kendisini.
 • polis tarafindan teslim alinirken: http://clauzzen.files.wordpress.com/…-spencer04.jpg

  guzel de kizmis.
 • henuz 16 yasindayken 2 kisiyi öldürüp, 9 kisiyi de yaraladiktan sonra yakalanmis ve ifadesinde bunu neden yaptigini sorduklarinda "pazartesi gunleri sevmiyorum" demis.

  bu kadin pazartesi icin boyle yapmissa, regl sancisinda falan soykirim bile yapabilir.

  not: yirmi bes yil hukum giymis.
  not iki: "the boomtown rats" muzik grubunun "i don't like mondays" sarkisina ilham kaynagi olmus.
  not uc: bu olay 1979 yilinda gerceklesmis.
 • en son 2009'da şartlı tahliye isteği reddedilmiş kız. şöyle iki de karikatüre ilham vermiştir kendisi.

  http://pre12.deviantart.net/…argoaquato-d53l0v7.jpg
  http://img14.deviantart.net/…diavianney-d6zyq7c.jpg
 • her pazartesi andığımız içimizdeki pazartesi nefretini kötü şekilde dışarı vurmuş kadın.
 • şimdiki hali nasıl diye arayıpta yeni fotoğraflarını bulamadığım kadın. cezası 2019'a kadar uzatılmış. bence bu kadın çıksa yine bir şeyler yapar. çok cool ve soğukkanlı bir katil. ayrıca abd'de ki okullarda artan şiddet olaylarına onun neden olduğu söyleniyor.
 • pazartesilerin sevilecek bir tarafı yok ama pazartesi sendromunu bu kadar şiddetli geçiren başka bir manyak yoktur sanırım.
  pazartesi okula gitmek istemediğini söylemiş ve evde kalmış bu ablamız. evlerinin tam karşısında bir okul varmış. okula girmek için sıra bekleyen öğrencilere ateş açmıştır. bir öğretmen ve bir veliyi öldürmüş 9 öğrenciyi yaralamıştır. toplamda 36 el ateş etmiştir. bir polisin yakınlarda bulunan bir çöp kamyonuyla görüş mesafesini kapatması sonucu ateş etmeyi bırakmış.
  ateş açtığı silahı babası yılbaşı hediyesi olarak almış kendisine.
  1999 yılında şartlı tahliye kurulu baban sana neden silah aldı diye sormuş "ben ondan radyo istedim o ise bana bir silah aldı, kendimi öldürmemi istediğini düşünmüştüm." diye cevap vermiştir rahatsız.
  olayları anlatan bir video linki : https://www.youtube.com/watch?v=y9jnqkilxr0
  alice cooper hayranı, fotoğraf çekmeyi seven, uyuşturucu kullanan ve arkadaşlarının kendisinden korktuğu bir kişiymiş.
 • yine amerika ve yine okulda garip olmakla suçlanan bir çocuk. hatta ailesi bile kızlarını oldukça garip buluyormuş. polise verdikleri ifadelerde kızlarının intihara meyilli olduğunu söylemişler. ama brenda'nın 16. yaş gününde ona hediye olarak silah almaktan da çekinmemişler. peki kız ne yapmış? bir pazartesi günü ailesinin hediye ettiği silahla evlerinin önünden geçen ilkokul çocuklarına rastgele ateş etmiş. sonuç; 2 ölü 9 yaralı. katil kim? brenda. peki brenda'nın polise verdiği ifade de neden yaptın sorusuna verebildiği cevap ne? i don't like mondays.