şükela:  tümü | bugün
 • 3 yıl daha swansea city'nin başında olacak olan kuzey irlandalı teknik adam.
 • büyük ihtimal liverpool'un yeni teknik direktörü olacak şahıs.

  edit: kesinleşmiş, 3 yıllık sözleşme imzalanmış.
 • liverpool ile 3 yıllık sözleşme imzalamış teknik patron. ama ben ömrünün çok uzun olacağını sanmıyorum. gerçi transferleri bi' görek hocu!
 • oldukça kabiliyetli bir hoca olduğunu swansea'de göstermiş teknik patron. böyle bir şansı hak ediyordu. ayrıyetten kılı 40 değil 4000 kez yaran liverpool yönetiminin de yeni hocası. adamlar bir şeyin farkındalar ki takımın başına getiriyorlar. ömrünün çok uzun olmayacağını sanıyormuş, peh... ulan 2 gün içinde kovulsa dahi swansea'ye bu sene oynattığı top için tapılır bu adama.

  "swansea: only barca 88.5%, bayern 86.3% & man city 85.9% had a better pass success rate in the top 5 leagues this season than swansea 85.7%"
 • kendisini tanımıyorum fakat futbolun pas oyunu olduğu gerçeğini takıma benimsetmiş ve uygulatmışsa, bu adamda iş var demektir. kadro kalitesinden bağımsız olarak oyun kalitesini yükseltirse liverpool eski günlere dönebilir. sonuçta smicer, murphy gibi adamlar da birer messi değildi, ama olan olmuştu.
 • geçtiğimiz sezon swensea'nin premier league'de izlenmesi en keyifli takımlardan biri olmasında büyük pay sahibi olarak önemli bir iş başarmış genç teknik adam .

  şahsen ben geçen sene chelsea , man utd maçından çok swensea maçı izledim zira inanılmaz keyifli maçlar oynuyorlar , çok tempolular , ciddiler fakat keyif almasını da biliyorlar.takımdaki herkes rolünü biliyor , hemen hemen kimse durarak oynamıyor.genel itibari ile iddaa'da da çok para kazandırdılar zira hemen hemen bütün maçları üst bitiyor.

  bütün fm oyuncularının hayallerini süsleyen böylesine fantastik bir takımı yarattıktan sonra bu şansı kesinlikle hakketti rodgers ama 1 sene daha kalaydı swensea başında daha mı iyi olurdu merak etmiyor değilim zira , bu tarz bir futbolu altyapısında yatkınlık olmayan büyük bir kulübe benimsetip oynatmak biraz zor.hiç zannetmiyorum ama umarım liverpool kendisine gereken sabrı gösterebilir.

  bana göre geçen sezonun bir diğer efsanesi paul lambert'ta böyle bir şansı hakkediyor ayrıca.
 • gelir gelmez liverpool'u tekrar şampiyonluk potasına sokmak için zamana ihtiyacım var dedi. normalde bu, liverpool tarzı yarışmacı kulüpler için pek kabul edilebilir bir durum değil ama; gerek liverpool'un son yıllardaki durumu, gerekse brendan rodgers'ın menajerlik yetenekleri ve kısıtlı swansea takımını ne seviyelere çıkardığı göz önüne alınırsa yönetimin bu zamanı ona tanıması gayet mantıklı. ispanyol temelli ''tiki-taka'' futbolunu swansea'da başarıyla uyguladı ve championship'ten premier league'e getirdiği takımına 'swansealona' denmesini sağladı. yine bir basın toplantısında hedefimiz barcelona gibi oynamak değil, liverpool gibi oynamak dedi ve liverpool'un o müthiş 80-90 arası dönemine göndermede bulundu, güzel bir tespit yaptı. ona verilecek bütçeler ne boyutta bilemeyiz ama, verilen bütçeden maksimum verimi rahatlıkla çıkartacak bir menajer yetisine sahip. transfer olarak da hedefindeki glyfi sigurdsson'un tottenham'a gitmesi onu biraz üzmüştür doğal olarak ama; gaston ramirez, luuk de jong, fabio borini gibi başarıya aç, genç ve potansiyel vaad eden oyuncuları takıma kazandırırsa projesini güzel bir biçimde başlatmış olur. ayrıca steven gerrard ve jamie carragher gibi üst düzey çalışma karakterli iki lider oyuncuya sahip olması, onun takıma hakimiyeti ve takımı tanıması açısından büyük bir avantaj. rodgers yönetiminde liverpool'u gerçekten güzel günler bekliyor.
 • liverpool'da en büyük sorunu tempo olacak teknik adam. swansea'de düşük tempolu pas oyunu takır takır çalıştı ama bu sefer kapanan rakipler bulacak karşısında. topu çabuk dolaştırmak için kaliteye ihtiyacı var ve liverpool'da joe allen bile yok. transferdeki stratejisi kaderini belirleyecek. en büyük avantajı ise kenny dalglish ile geri dönen liverpool felsefesi pass and move. avrupa'da barcelona'dan sonra rakip yarı sahada en çok pas yapan takımın aksaklıklarını giderip, kaliteyi arttırırsa istediği sıçramayı yapabilir. çok şey vaat ettiği kesin.
 • joe allen ve nuri sahin'i* transfer ederek mantıklı hamleler yapan teknik direktör. genç, dinamik ve yaratıcı bir orta saha yarattı. suarez'in yanına sağlam bir forvet bulabilirse başarılı olup ilk 3'ü zorlayacağını tahmin ediyorum. bunun yanında, eğer olur da nuri'yi elinde tutabilirse, gelecek yıllar için çok daha fazla ümit veren bir takım yaratabilir.*
 • kafasındaki ve yapmak istediklerini sonuna kadar anlayabildiğim adam. elinden geldiğince yerden ve ayağa sık kısa paslarla langırt misali takım hareketi istiyor bu adam. 4-3-3, uzun toplar kanada ve kanattan içeriye bu şekilde raheem sterling ve fabio borini'yi üst düzey kanat futbolcuları yapabilir. bu futbolcular zaten hızlı ve bire birde cesaretli adamlar. galiba ben teknik direktör olsam, bu adamla aynı taktiği kullanırdım. kendisine sabredilirse çok güzel şeyler olacak diye ümit ediyorum liverpoollu olarak.

  şansa inanmam ama şanssızlık olabiliyor bazen sanki.