şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gonul verenlerinin -prahlad jani de dahil- alayinin sahtekar oldugu bir akim. konuyla ilgili olarak boyle san francisco bazli new age hurafelerine benden daha fazla sinir olan birilerinin hazirlamis oldugu uluslararasi web sayfasina goz atalim:

  http://skepdic.com/inedia.html

  ozellikle sayfanin ortalarindaki, cosmic internet academy ile ilgili bolumler saheser. "isikla besleniyorum ve bu sayede kromozomlarim mutasyona ugruyor. artik 2 degil 12 sarmalli dnalarim" evet, bunu diyen zat, acliga 3 gun dayanabilmis sonrasinda doktorlar duruma mudahale etmisler. ne var ki takipcilerinden ikisi acliktan olmusler.

  prahlad jani efendinin haberi ise gorunuse gore hindistandaki bir kaynaktan bir avustralya gazetesine ulasmis, onlar da kaynagi dogrulatmadan, dunyaya salivermisler. o hindistandan daha once de cok ucan adamlar, denizde yuruyen 300 yasinda mistikler, isinlanarak seyahat edenler cikti efendim; ipini koparan nirvanaya ulasiyor.

  (bkz: bana papa yemek yemiyor dedirtemezsiniz)
 • genel hatlari itibariyle su faydali eserden de hakkinda bilgi edinilecek bir olusum.

  http://www.jasmuheen.com/

  uyarmadi demeyin, bu hanimefendinin su tarzda beyanatlariyla karsilabilirsiniz: "medya ve corporate america insanlarin yemek yemeye ihtiyaclari oldugu yalanini bize kucuklukten beri yutturarak, tuketimi arttirmaya calisiyor. halbuki hepimiz kutsal isikla beslenebiliriz, su icmeye bile ihtiyacimiz yok."

  tuketim kulturune simdiye kadar vurulmus en oldurucu darbeyi vurmus olan bu hanimla, roportaj icin gorusen bircok gazeteci evinin yemekle dolu oldugunu belirtiyorlar. elbette butun yemekler kocasi icinmis ki o da birtakim cek/senet dolandiriciligindan oturu hapishaneye dusmus. herhalde adam her an hapisten cikabilir, gelince de evini degismis bulmasin diye durmadan yemek aliniyor eve. gercekten sevgi dolu bir kadin.
 • etimolojik olarak yaklasildiginda nefescilik (breath-arian) olarak tercume edilebilecek terim.
 • hindistan gibi ucu bucagi olmayan, ucra koselerine bilimselligin b'sinin girmemis oldugu bir ulkeden ve san francisco gibi mantigin kurallarinin coktugu bir tekillikten gelen bu tip saklabanlarin yalanlarini cikartmak icin kendilerini adamis rasyonalizm neferlerinin konu hakkindaki goruslerini bildirerek bu uzun cumleyi noktalamak arzusundayim: http://www.rationalistinternational.net/…201_en.htm
 • konu hakkında

  breteryanlık.yemeden içmeden yaşamak… kahvaltı niyetine pencereyi açıp on nefes çekiyorsunuz ve bu, bütün günün enerji ihtiyacını karşılamaya yetiyor. yeni gün kendi mutfağında hazırladığı sofrada sizi zahmetsizce besliyor. üstelik tek kuruş almadan. konuyla ilk kez karşılaşanların zihninde genellikle iki soru belirir. gerçekten mümkün mü? mümkünse nasıl? dünya üzerinde sayıları bazı kaynaklarda 3,000 bazılarında 10,000 olarak belirtilen bu grubun üyeleri öğretilerini ispat edip paylaşmak için televizyon programlarına çıkıyor, vidyolarla, work shoplarla kabiliyetlerini aktarmaya çalışıyorlar. bazıları halis bir niyetle dünyayı daha yaşanılır bir yer yapma gayretindeyken bazıları işi paraya dökmekte hiç tereddüt göstermiyor. tarih pek çok evliyanın, ermişin, azizin bu konudaki hikmetlerinden sıkça bahseder. bir zeytin, bir hurma tanesiyle tefekküre dalıp günler, haftalar hatta aylar geçiren velilerin menkıbeleri dilden dile dolaşır. bu hikmetler sıradan insanda derin bir saygı uyandırırken; fatura ödeyen, iş güç sahibi, seminerleri en az 500 dolardan başlayan sigortalı breteryanlar ilk etapta genellikle şarlatan muamelesi görür. insan aklı ilahi bir görünüş taşımayan bedenin ilahi bir armağanı da taşıyamayacağını düşünür.
 • game of thrones da bir hane olan targeryanlar ile sac biryatini arasında sıkışıp kalmış ermeni şarkıcı ismi oldugunu düşündüğüm tanım.
 • ''yiyip içmeden, güneşle, nefesle doyarım lan ben'' akımı. bir nevi fotosentez.
 • cimrilikte son nokta.