• zevkle kullandığım ve başarılı bulduğum espresso makinamın resmi kitabında yazan periyodik bakımını yaparken 2 cm çaplı keçe bir contayı kaybetttim. resmi turkiye servisiyle iletişim kurmak zorunda kaldım. bana önce keçe contanın ayrı olarak gelmediğini 135 t'ye tüm bıcaklarla birlikte satın almam gerektiğini söylediler. kabul ettim ancak bu sette keçenin olmadığını 250 tl'ye motorun tamamını almam gerektiğini söylediler. aynı keçe abd'de bu sitede 1,99 usd.
    haklı isyanım sonrası bir müşterinin makinasından söktükleri kullanılmış keçe contayı. bana 45 tl ye satmayı teklif ettiler mail olarak parçanın resmini attılar oldukça eskimiş ve kahve yağından dolayı belkide 3 ay sonra değiştirmem gerekecek halde.
    2 günde firmayla 8 kez iletişim kurdum istediğiniz şikayeti yapabilirsiniz size tekliflerimiz bu diye rest çektiler. breville avustralya merkezine şiakyet maili attım cevap bekliyorum.

breville ürünlerinin kalitesi tartışılmaz ama türkiye'de servis ahlakı ve kalitesini düşünerek ürünlerini alın. 2,5 tl'lik keçe contaya 250 tl ödemeye sizi mahkum edebilirler.
  • kettle'larının kaynatma hızı dünya rekorunu elinde tutuyor muhtemelen. ama o yüzden de daha fazla elektrik çeker, kötü bir tesisatta sigorta attırabilir.
  • kucuk mutfak urunleri ureten avusturalya sirketi. urunleri, rakiplerinin urunlerinden biraz daha pahali oluyor ancak gercekten cok cok cok kaliteliler. bu sirketin urunlerini amerika'da onceleri sadece online siparis verebiliyordum ancak son bir kac senedir bed bath and beyond ve williams sonomada bulunabilir oldular.
  • dıştan kaliteli ve dayanıklı görünen ama içi, motoru gayet kofti ürünler üreten marka. blenderlarından özellikle uzak durun.

yaklaşık üç yıl önce aldığım blender aldıktan üç ay sonra bozulmuştu ve servise yollanmıştı. bir de servisten utanmadan arayıp kullanıcı hatası falan diye bir yoklamışlardı beni, ben de bu ürünü haftada en fazla üç dört kere protein shake yapmak için kullandığımı, alet bunu bile yapmayı kaldıramıyorsa ne boka yarayacağı şeklinde diklenince de ''neyse bu seferlik ücret almayalım'' falan demişlerdi lütfeder gibi. daha üç aylıkken bozulmuş ve garantisi devam eden ürün için yapılan muhabbete bak. zaten şikayevar'a bakarsanız servisiyle ilgili birsürü şikayet okursunuz.

neyse kendisi tamir edildi ve o zamandan bu zamana ayda en fazla 4-5 kere kullanılan bu blender dün smoothie yaparken motorundan kötü bir yanık kokusu ve duman çıkarıp hakkın rahmetine kavuştu.

servisle hiç muhattap bile olmayacağım, muhtemelen yeni blender parası talep ederler çünkü. buyrun sikko blenderınızı münasip bir yerinize sokun.

gidip paraya kıyıp bir adet vitamix blender almayı düşünüyorum. en azından minimum on yıl gider, astarı yüzünden pahalıya gelmez.
  • narenciye sıkacağınının harikalar yarattığı marka.

bir kaç ürününü daha kullandım, fakat kış ayı ve malumunuz portakal suyu olmadan kahvaltı masasına oturmayan beni, benden aldı.
    kullanımı gayet basit. estetik bir görünüşe sahip. kolu hareket ettirmeden çalışmıyor olması hoş bir detay olmuş. ayrıca güç uygulamanıza gerek kalmıyor. parçaları kolay çıkarılıp, temizlenip takılabiliyor.

portakalın neredeyse yalnızca kabuğunu bırakıyor. böylelikle piyasadaki diğer ürünlere kıyas ile daha fazla meyve suyu elde etmiş oluyorsunuz.
    güzel bir ürün. tavsiye ederim.
  • breville'in icatlarina bakiyorum; enfes bir dizayn, pratik & rahat kullanim imkani, parca teminati ve hemen her parcanin temizligi/bakiminin kolayligi.. bircok urunune baktim ama olmazsa olmaz denecek, o kadar parayi verecek cesitine cok gelmedim. birisi blender'i iyi degil yazmis mesela, o konuda vitamix en iyisi, en dandik urunu bile onlarca sene mikemmel calisiyor. benim gozume carpan, fiyati uygun ve performansi piyasadaki rakiplerine gore en basarili seceneklerinden biri, espresso makineleri...

bir suredir iyi espresso makinasi arayisindaydik ama fiyatlar o kadar pahali ki, colugu cocugu satmadan nasil alinir, bilemedim. derken su sira indirim zamanina denk geldik ve breville bambino ile pro grinderini $450 + tax olarak bulduk sur la table'da. normalde websitesindeki fiyat bes500 $399 + bcg820 $199 amerika'daki dukkanlarin cilgin gelir yapma sevdasi en ucuzlamaz denen urunleri bile 'almazsan ölümü gör kiz' kivamina getirip, aklini celiyor insanin.

baktigim kadariyla bu urunler turkiye'de henuz yok, benzerleri ise iki kati fiyatindan satiliyor. $150'a edinebildigim kahve ogutucusu turkiye'deki sitesinde $300'dan satiliyor kdjhskhsk ustelik avrupa'dan ithal edilmesine ragmen...

boyle ufak tefek hayattan alinan zevkleri arttiran seyler hep mi imkansiz, luks olmak zorunda bir millet icin.. ne olurdu sanki muhendislik ve sanayi gelisseydi de kaliteli urunler pazarlasaydi turkiye? anca magazalarda '100% pamuk' ibareli havlularini ve tekstil ihracatlarini goruyorum. bununla ulke kalkinir mi? dkjfdkflsj

konuyu gene nasi siyasete getirdim, ya ben neyse... once espresso yapmayi ogreneyim dogru duzgun.. makinanin olmasi bi yana, isin sanatini, teknigini, bilimini ogrenmek ve tecrube edinmek ayri bir sey... bu da yetiskinlerin ufak simarikliklarindan olsun kdjhfjk
    bir gun italya'da enfes bir kahveciden oricinal kahveleri icmenin de mumkun olmasi dilegiyle... bunu hafiften yasattigin icin tisikkirlir breville

* *
  • artık türkiye'de sage markası adı altında satılıyor bildiğim kadarıyla.
hesabın var mı? giriş yap