şükela:  tümü | bugün
  • ingiltere'nin ab'den çıkışı, koca kafalı bir bebeğin ana rahminden çıkışı gibi zorlu ve meşakkatli olacak. ingiltere için brexit, kısa vadeli göstergelerde olumsuzluk; orta vadeli göstergelerde durgunluk ve uzun vadeli göstergelerde belirsizlik sunuyor. hal böyleyken, theresa may dahil hepsi brexitten pişman.
  • vee, beklenen oluyor gibi.

london mayor calls for second brexit

(bkz: #77483284)

yukarıdaki entryde belirtildiği gibi, ingiliz yöneticiler, muhafazakarlar bile, brextitten pişman.

peki soruyorum: "madem yüzme bilmiyorsun, neden çıktın kavak ağacına?"

cidden soruyorum:
    referandumların tekrarlanmasını isterseniz, bu nasıl demokrasi olabilir?

yanlış anlaşılmasın, demokrasi hayranı değilim, sadece bir noktaya parmak basıyorum. demokrasi, görüldüğü üzre sadece ülkemizde kötü sonuçlar vermiyor.
    sen kırsalda yaşayan, küresel yaşamdan haberi olmayan, şehirde yaşayıp hor gördüğü göçmen tarafından işinden edilen adama ülkenin geleceğini sorarsan, böyle kıvranırsın sonra.

en azından adamların popülist söylem yapan muhafazakarları bile, bir noktada hata yaptıklarını fark edip çark ediyor.

bizde ise egolar ve kurulan mafyavari rant ilişkileri gözleri kör ederek son sürat ülkenin uçuruma sürüklenmesine yol açıyor.

hayırlı güneş günleri.
  • kim sikler sadiq khanı. şu labourcıların sızlanmaları bıktırdı artık. evet theresa may ve hükümeti çok fena sıçtılar süreçte ama brexit is brexit dendi milyonlarca kez. orası muz cumhuriyeti değil. referandum bir kere yapılır.

başka bir brexit referandumu ihtimali sıfırdır.