şükela:  tümü | bugün
  • "brezilya son 24 saat içerisinde 54,771 yeni koronavirüs vakası ve 1,206 yeni ölüm bildirerek toplamda 1,032,913 koronavirüs vakası ve 48,954 koronavirüs kaynaklı ölümü doğruladı.

brezilya, biraz önce bildirdiği 54,771 yeni koronavirüs vakası ile ilk kez günlük 50 bin vaka sayısını aşan ve son 24 saat içerisinde en fazla koronavirüs vakası bildiren ülke oldu.

daha önce abd 24 nisan 2020 tarihinde 39,072 yeni koronavirüs vakası bildirmişti."

coronavirus turkish agency

abi ne yapıyorsunuz? nasıl başarıyorsunuz bunu? hiç mi bireysel önlem alan yok? şaka gibi. sonbahar ve kış aylarında bu virüs şu anki etkisinden kat kat fazla olacak. böyle giderse tüm dünyada ölümlerin önüne geçilemeyecek.

düzeltme: insanların kapalı ortamlarda bulunacak olması, gribin geri dönmesi, soğukta daha kolay hasta olunması filan derken koronavirüs bu anlamda daha çok etki edecek hayatımıza, sağlığımıza.

mutasyon geçirip daha zararlı olacak anlamında söylemiyorum. bu konuda bilgim yok zaten.

düzeltme2: brezilya'da evet kışmış şaşkınlıktan hızlıca yazdım zaten sağ olsun birçok kişi uyardı. aslında brezilya bu durumuyla henüz yaz ayında olan ülkelere de bir örnek oluyor.
  • kaç test yaptınız da bu sayıyı bilirdiniz eyyy brazil.
  • rekordur. içler acısı durumu yansıtıyor.
    bu virüse halen inanmayan andavallar dönüp brezilya'ya bakabilir. önlem alınmazsa daha neler olacak kim bilir.
  • ne demek sonbahar daha kötü olacak?
    kesin mi bu kesin değildir bence.
    böyle bir şey olursa okullar hiç açılmaz :(
    ben daha üniversiteye başlıcam amerikan başkanı dahil herkesi devreye sokun böyle bir şey olmasın.
  • yalandır.
    inanmadığımdır.
    her öksürene covid tanısı koymuşlardır.
  • bütün ülke copacabana plajına toplanıp birbirinin yüzüne tükürdü sanırım 24 saatte bu kadar vakanın başka izahı olamaz.
  • doğal seçilim oluyor işte. tıpkı başkanlarının dediği gibi.
  • brezilya her ne kadar sert kışlar geçirmese de şu an orada kış mevsimi. ayrıca da ülke zaten sefalet ve pislik içinde yaşayan yaklaşık 250 milyonluk bir ülke olduğu için gayet olağan rakamlar bunlar.
  • güney amerika sonbahar ve kış aylarında zaten. genel olarak dünyanın en rahat insanları oldukları için en kötü ölürüz mantığındalar sanırım allah acil şifalar versin.
  • avrupa futbol piyasasını derinden etkileyecektir