• bu aralar kendisinin bbc icin cektigi wonders of the universe serisini izliyorum. kendisi gulumseyerek, tatli tatli anlatiyor "bir gun butun gunesler sonecek, evren ' mutlak duzenden mutlak duzensizlige dogru olan yolunu tamamlayacak ve tamamen hicbir sey kalmayacak." diyor. ama iste oyle yumusak yumusak diyor ki, ustune eklese "olen butun yildizlar beyaz cuce olacak, ananin amina kacacak" dese insan yine de sinirlenmez, telaslanmaz "aaa bak sen neler neler oluyor yaw?" der sakin sakin izlemeye devam eder. oyle guzel bir anlatici. ozel hayatinda ucana kacana takiyormus gibi de bir hali var kanimca.
  • kendisini ilk olarak bbc'nin horizon adli belgeselinin sunucusu sanmistim. sonra baska bir bolumun sonunda gordum, adinin onunde dr. yaziyor. sonra baktim cern'de lhc'nin yapiminda calisiyormus. sonra ogrendim 40 yasindaymis. hepsine sasirdim.
  • umut sarıkaya'nın bu ne biçim profesörlüktür 'ne saçım döküldü ne de ağardı, ne gamsız profesörlüktür bu.' olayındaki adama benzeyen manken gibi fizik profesörü.

-şuna biraz amonyak atayım mı profesör?
    +at.
    -ama bu içeriğimize zarar vermez mi?
    +verir.
  • derdini anlatacak kadar fizik bilen, gerisini hobi ve unutulmak istenen anı olarak geçmişinde bırakan biri olan bana 17 dakikada
    fiziği sevdirebilmiş cern projesinde çalışan güleç ve karizmatik bilim insanı.

http://www.ted.com/…ox_on_cern_s_supercollider.html
  • bi uzaylı gelse dese ki "bana kendi türünden birini söyle, onunla muhabbet edicem", o'na vereceğim insan fizikçi brain cox' dur.
    tüm insanlığı bu adam temsil etsin.. o kadar severim, güvenirim. yanlışı olmaz.
  • fizikçi olanı için konuşuyorum: çağımızın ideal insanı.
  • falsosu nedir merak etttiğim kişidir.hem müzisyen hem fizikçi hem sosyal hem de taş gibi.maşallah.
  • fizikçi olanı için söylüyorum; deli gibi kıskandığım adam. yahu madem yakışıklısın, ne diye fizik kasıyosun, madem fizikçisin, bi de niye müzik yapıyosun. üstelik ingiliz aksanın var. manyak mıdır nedir. hayır yani ideal erkeğin tüm vasıflarını üzerinde toplayacaksın da ne olacak? ölümlü dünya ya, az sal kendini. bi gün ağlarsın atom fiziğine de profesörlüğüne de lanet olsun diye. o saatten sonra itliği, serseriliği de öğrenemezsin brian efendi. o işler öyle ingiliz aksanıyla "universe" demeye benzemez.

geleceğin carl sagan'ı olmaya çok müsait bir adam. ama daha az gülsün. bu erkek halimle yazasım geliyor kendisine.
  • bir arkadasimin lale mansur!?'a benzettigi fizikci.
    kamuoyu vicdanina birakiyorum.
  • türkiye inovasyon haftası'nda konuşan cern'de çalışan prof. iyi güzel, adam fiziği yalamış yutmuş lafımız yok, bilale anlatır gibi anlatmasını da gayet iyi biliyo. karizmatik de pezevenk. lafta değil hakkaten rock grubu falan da varmış. dilini de iyi kullanıyo zaten. ama kardeşim insan türkiye'ye geldim diye de sırf natgeo'da izlediğimiz şeyleri anlatmaz ki bi sunumda.. tamam muhteşem sunum yapıyosun, italyan takımın da çok yakışmış, idol olabilicek bi adamsın, ama karşındakini de aptal yerine koyma be adam.. yok titan'da sıvı metan gölleri varmış, einstein'ın yerçekimi teorisi şöyleymiş, uzaydaki boşluk diye bildiğimiz şeyi oluşturan partiküller şunlarmış, ee? bunları "cern" diye google'da aratan veya az buçuk natgeo izleyen herkes biliyo zaten. inovasyon haftasına gelmişsin, inovasyon namına hiç bişey anlatmadan kendi havanı basıp gidiyosun. azıcık bişeyler öğreteydin be coni?

tamam kıskandım ibneyi, bunu saklamıyorum da, biraz da hayal kırıklığı yarattı yani.. hani hayran olunucak adam ya.. illa bi yerden bok atmam lazım. uyuz oldum.
hesabın var mı? giriş yap