• lan o gitarın kendine özel wikipedia sayfası var. bence normal.
  • vapura binerken önce bisikletimi koyup sonra kendim binmemle ayni mantık. doğru hareket.
  • kendisiyle aynı derecede paraya ve şöhrete sahip bi çok kişinin kendi özel uçağı olduğunu düşündüğümüzde olsa olsa "küçük bir şımarıklık" olabilir. gerçi o da değil, gitarının maddi/manevi değeri 10.000 sterlin'den fazlaysa yaptığı iş gayet mantıklıdır.
  • mantıklı hareket.
    ben olsam bi de üstüne gitarın hakkına düşen yemeği yer, içkiyi de içerdim. o gaddar para veriyoz.
  • el yapımı ve dünya üzerinde sadece 1 (yazıyla bir) tane bulunan, gelmiş geçmiş en özel enstrumanlardan birinin first class ile taşınması.

athena, demet akalın gibileriyle brian may'i karşılaştıran biçarelerin görgüsüzlük olarak gördüğü eylemdir efendim.
  • red special'ın 50 seneden daha yaşlı ve dünyanın en değerli gitarlarından biri olduğu düşünülürse bu ufak şımarıklığın aslında çok rasyonel bir eylem olduğu görülebilir. bu hususta brian may'in eleştirilebilecek tek durumu "lan tırrık 50 tane çalışanın var, bir tane adam tut ekipmanlarını koruması için gitarı da tutuştur eline ekonomide uçup getirsin ne bu şov" şeklinde olabilir. o da sayın may'in kendi seçimidir. bizim çenemiz yoruluyor anca.
  • bu olaya dogmatik ve obskürantist bir perspektiften bakmak 18. yüzyıl counter-enlightenment alman felsefesini simülasyon kuramıyla değerlendirmeye benziyor. force majeure dışı tehlikelerden korumak için exclusionary bir önlem alınmış, bunu stoacı moral anlayışıyla bile değerlendirsen ortada bir anormalite olduğunu iddia edemezsin. bu 2+2=4 kadar kesin. (foucault yahut baudrillard kesin demezdi gerçi. ama mantıksal neo-pozitivist çerçevede kesin diyebiliriz.)

durum gayet açık ve net.
  • bence gayet gerekli olaydır. adam müzik tarihinin en sağlam gitaristlerinden biri, elindeki gitar kendi yapımı özel bi gitar. malak gibi bagaja mı versin bi de onu. sırf freddy ile hatıraları için bile değer.
  • büyük görgüsüzlüktür.

athena gökhan'la brian may'i bir tutmuyoruz. ama uygun taşıma koşullarında ve kaliteli bir havayolu firmasıyla, o gitar için bagaj bölümünde özel oda bile tutulur. öyle bir durumda 10 bin değil, 100 bin sterlin bile harcanır.

çok cıvık bir örnek olacak belki ama, düşünün: babanızın ölüm haberini aldınız ve uçakla seyahat edip eve ulaşmanız, cenazeye yetişmeniz gerekiyor. uçakta yer yok, first class'ta bile yer yok. sonra öğreniyorsunuz ki bir herif tutmuş çok değerli bir eşyasını yanında taşıyabilmek için ikinci bileti almış, dolayısıyla size yer kalmamış. yanınızdaki adam da "ama haklı abii, o gitarın kendine özel viki sayfası var" diyor. adama vereceğiniz tepki sözel mi olurdu, fiziksel mi olurdu? hadi buyrun.
  • (bkz: red special)
hesabın var mı? giriş yap