şükela:  tümü | bugün
  • bronsiyal astim ve bronsit ilaci. surubunun tadinin igrenc olup, bende kiraz tadli* herseye karsi bir fobi yaratmistir. terbutaline sulphate icerir, bronslari acar, nefes almanizi saglar.
    (bkz: astim)
    (bkz: bronsit)
  • (bkz: symbicort)
  • çok nadir de olsa kimi insanlarda feci bir el titremesine neden olan şurup.
  • senelerdir her gittiğim yere yanımda taşıdığım bir çeşidi de bricanyl turbuhaler'dır. astım krizi sırasında kullanılır. genel astım spreylerinin aksine (inhaler) bunlarda basınçlı kapsüller yoktur, hareketsiz tozu içinize kendiniz çekersiniz derin nefes alarak. sprey ilaçların kullanımı genelde hastalara zorluk teşkil edebilmektedir, zira tam spreye bastığınızda nefes almanız gerekir ki efektif kullanılsın. turbuhaler'da ise kendiniz içinize çektiğinizden zamanlama sorunu yoktur. ancak bazı durumlarda bu durum dezavantaja da yol açabilir. ağır krizlerde hastanın derin nefes alması dahi mümkün olmadığından hareketsiz tozu içine çekebilmesi zorlaşır. gerçi astımla yaşamaya alışkın hastalar için bir müddet sonra ilaçlarının kullanımı kolaydır, ancak bu durum özellikle çocuk hastalarda sorun oluşturabilir. bunun dışında bricanyl'in inhaler'ı da vardır.

ayrıca ekürisi için (bkz: pulmicort).
  • şurubu kimilerinde çarpıntıya neden olduğundan doktorlar tarafından pek tavsiye edilmemektedir. turbuhaler olanı ise iyidir, kısa vadede etkili güzel çözümler sunar.
  • şurubu bariz bi şekilde ellerde ve çenede titreme yapan, bünyede huzursuzluğa, hatta saçma sapan bi sabırsızlığa sebep olan ilaç.
  • şurubunda bir paracetemol tadı alındığından mıdır nedir, çok sevdim kendisini. ne işe yaradığını da bilmiyorum ama. güzel yani. *
  • turbuhaler olanı artık reçetelere yazılmayan, alerjik astım rahatsızlığı olup ani nefes darlığı problemi ile karşı karşıya kalanlara zamanında çok iyi gelmiş ilaç. doktorumun küçükken beni inhaler ilaçlara boğması ve ilacı salma ile nefes alma senkronunu o yaşlarda sağlamakta güçlük çektiğimden ötürü benim için ayrıca bir milattır bu ilacın keşfi. mavi rengine kurban olduğum, kullanıldıktan yaklaşık on saniye kadar sonra nefes darlığını söküp atması bir yana, içinde çekilecek doz kalmadığında bile boş ilaç çekildiğinde kese kağıdı görevi görmesi onu, yerine uygun görülen kırmızı renkli symbicort karşısında her zaman bir puan önde tutacaktır. son kullanma tarihi geçtiğinde ve farkedilmeyip kullanıldığında ne idüğü belirsiz bir tat ağıza gelmektedir, önerilmez, dikkatli olunmalıdır.
  • astım krizi sırasında kullanıldığında muhteşem şekilde rahatlatan ilaçtır. etkisi yaklaşık 3-4 saat devam eder fakat içinde adrenalin gibi bir kaç tehlikeli madde bulunur hatta en son muayeneye gittiğimde doktor, yaşlı bir hastasının üst üste iki kez ilacı kullandığı için kalp krizi geçirdiğini söyledi. gerçekten astım krizine girilmemişse kullanılmamalı.
  • mucize ilac.