şükela:  tümü | bugün
 • paulo coelho'nun 1990 tarihinde yayınlanmış olan bir kitabı.
 • ayrica kanada'da suzgecli surahi isinde en unlu markalardan biridir. her markette mutlaka filtrelerini mavi renkte sirin amabalajinda bulabilir.
 • can yayınlarından çıkacağı duyurulan paulo coelho kitabıdır.
 • paulo coelho'nun yeni kitabı...

  arka kapağında şunlar yazıyıor:

  ruh eşimi nasıl tanıyacağım?
  wicca, brida’ya “riske girerek” dedi. “başarısızlık, hayal kırıklığı risklerini göze alacaksın ama aşk arayışından hiç vazgeçmeyeceksin. arayışına devam ettiğin sürece sonunda zafere ulaşacaksın.”
  brida güzel bir irlandalı kızın ve onun bilgiye erişme çabasının öyküsü. brida, ona korkularının üstesinden gelmeyi öğreten bilge bir erkekle ve dünyanın gizli müziğine ayak uydurarak dans etmeyi öğreten bir kadınla karşılaşır. o iki kişi brida’da tanrı vergisi bir yetenek olduğunu görür; ama yeteneğini kendisinin bulabilmesi için genç kızı kendi içine doğru bir keşif yolculuğuna yönlendirirler.
  brida kendi yazgısını ararken, kişisel ilişkileri ile kendini dönüştürme isteği arasında bir denge kurmaya çalışır.
  usta romancıdan çarpıcı bir aşk, tutku, gizem ve esriklik öyküsü.

  alıntı: http://www.mefallit.org/paulo-coelho-brida.html
 • eşsiz bir ay ve güneş yolculuğu.
  kadın olma yolunda gidilen bilinç denizi.
  kısa ve öz haller.
  sanki daha da anlatılacak hikaye varmış da özellikle yazılmamış gibi.
  bu henüz yazılmamış olanlar işte senin hikayen.
 • paulo coelho'nun insanı içine çeken bir romanıdır türkiye'de raflarda yeni gördüğümüz..
 • coelho'nun mistik ve majikal algısını daha fazla okuruyla paylaştığı bir kitap olması açısından önemli sayılabilir bir kitaptır.

  (bkz: ritual magick)

  mesela 90'larda hızla yükselen wicca inancı ve bunun populeritesini kullanmak için kitaptaki öğretici karakterlerden birinin adının wicca olması ve bunun arka kapak tanıtımında kullanılması, bilinçli okuyucu nezninde kısmen de olsa kitabın saygınlığını azaltsa da, ucundan kenarından romantik ve mistik olma heveslileri, 'bu mevzu nedir abi merak ediyorum' deyip google taraması yapmaya üşenenler, boş vakti olup da çayını kahvesini yudumlamak isteyenler için keyifli bir kaç saat geçirmenin yoludur.
  kitaptaki güneş ve ay töresizannımca bir coelho tanımı olmakla beraber güneş ve ay sembolizmleri ustaca kullanılmış ne aradığının farkında okuyuculara göz kırpılmıştır.
  coelho'nun cadılar ve büyücüler dünyasındaki gezintisinden haz alan ilgili okuyucular için tavsiye edilebilecek bir diğer kitabı portobello cadısı olabilir.
 • ilk baskısını 50.000 adet yapmışlar. demekki herkes 1. baskısını okuyacak bu kitabın...
 • beni ciddi anlamda "sarsan" kitaplardandır kendisi. son 1 haftadır hayatım hakkında iyiden iyiye düşünmeye iten, başağrılarına sebep veren bir öyküsü var. evet kurgusu zaman zaman "ne ara bu kadar zaman geçti yaaa?" dedirtse de, öyküsü fazla gerçek dışı olsa da hayata dair inceden inceye fısıldadığı o mesajlar beni gerçekten etkiledi. sonunu henüz okumadığım için sonuna dair birşey diyemeyeceğim ama fantastik kitaplar, filmler seven benim gibiler için ideal.
  (bkz: portobello cadısı)
  (bkz: stardust)
 • spiritüel öğretilerle ilgilenenler için etkileyici referanslarla dolu okuması rahat ve keyifli kitap.

  --- spoiler ---

  henüz yirmibir yaşında olan ve bu genç yaşında ay ve güneş törelerini öğreten iki hocayla ve iki tane ruh eşiyle karşılaşmak gibi kıskandırıcı bir şansa sahip brida'nın kendini ve hayatı keşif yolculuğunu anlatan kitapta, brida, ormanın karanlıklarında kendi korku ve karanlıklarıyla yüzleşerek, paralel bir evrende geçmişteki kendisiyle karşılaşarak çıkar yolculuğa. hocalarından öğrendikleri ve yaşadığı deneyimlerle, anı yaşamayı ve sorgulamayı, iç sesini dinlemeyi, evrenden kendisine gelen mesajları algılamayı, zen'in ne olduğunu keşfeder. hayatın anlaşılması imkansız bir gizem olduğunu kavrar. hayattaki tercihlerini tekrar tekrar sorgular bu süreçte. aşkı, ruhu, ruhların bölünmüşlüğünü ve dünyada bütünlenmek üzere nasıl birbirlerini aradıklarını görür. kendi güçlü yanlarını ve zaaflarını farkeder, ne olmak istiyorsa onun peşinden gitmeye karar verir. vazgeçmekten vazçgeçer. ve sonunda gerçekten hissederek görebilmeye başlar dünyayı. aslında hep içinde olan, belki de ruhunun bir çok kere deneyimlediği cadılığın, kendisinde hep varolmuş yeteneklere bir araç olduğunu anlar ve bir cadı olarak kutsanır.

  --- spoiler ---