şükela:  tümü | bugün
 • simon and garfunkel'in bir $arkisi..
 • when you´re weary, feeling small
  when tears are in your eyes, i'll dry them all...all...
  i´m on your side, oh, when times get rough
  and friends just can´t be found
  like a bridge over troubled water
  i will lay me down
  like a bridge over troubled water
  i will lay me down

  when you´re down and out
  when you´re on the street
  when evening falls so hard
  i will comfort you (ooh)
  i´ll take your part, oh, when darkness comes
  and pain is all around
  like a bridge over troubled water
  i will lay me down
  like a bridge over troubled water
  i will lay me down

  sail on silver girl
  sail on by
  your time has come to shine
  all your dreams are on their way
  see how they shine
  oh, if you need a friend
  i´m sailing right behind
  like a bridge over troubled water
  i will ease your mind
  like a bridge over troubled water
  i will ease your mind
 • bi ara altmışıncı yıl anadolu lisesinde okutulan voicies in literature kitabında bulunan işleme parçası/şiiri/şarkısı..
 • insani yasama baglayan, umut asilayan, herseyin bitmis gibi gozuktugu anda aslinda hicbirseyin bitmemis oldugunu, belki yeni basliyor oldugunu gosteren sarkilardan. dinlenmeli, ezberlenmeli, sevdiklerimize soylenmeli.
 • aynı zamanda bir fiona apple ve johnny cash düeti...
 • frank herbert'ın karısının cenazesinde çalınmıştır bu parça. (dune serisinin sonunda frank herbert tarafından yazılmış yazıyı baz alarak belirtiyorum,götünden sallamanın en güzel örneği değil yani)
 • simon and garfunkel in en iyi sarkilarindan. özellikle sonlari yer adami. cd den dinledigimde yavas yavas girerdi eeeh diyip geciverirdim. bi gün bi dinleyelim bakalim dedim cok iyi yaptigimi gördüm. gözlerim doldu tüylerim diken diken oldu. sarki da öyle üzgün bisey degil yani ama o duygu seli kapip götürüyor insani. o gün bugündür ne ben bridge over troubled water i birakirim ne bridge over troubled water beni.
 • johnny cash ve fiona appledan gelmiş geçmiş en güzel düetlerden biri...

  (bkz: the man comes around)
 • sarkinin adini verdigi albüm olan s&g'nin son albümünün kayitlari sirasinda ikili bu sarkiyi kimin söyleyecegi konusunda uzun uzun tartismislardir hatta kavga etmislerdir, sonunda ayrilmislardir vs..
  ancak isin ilginc tarafi garfunkel sarkiyi simon'in söylemesini isterken simon'in da garfunkel'a sarkiyi söylemesi için baski yapmasi olmustur. baslarda botw'in paul'e su ana kadar yazdigi en güzel sarki oldugunu söyleyip, onun söylemesinde ısrar garfunkel sonunda sarkiyi söylemeyi kabul etmiştir. çok da iyi etmistir. başta paul simon'in falsetto söyledigi sarki garfunkel'in sesine göre yeniden düzenlenip, kaydedilip albüme koyulmustur.
  bize de keyifle dinlemesi kalmistir.
 • lise1 reading and writing kitabinda dinledigimde cok bayik gelen ama simdi dinlemeye doyamadigim essiz paul simon parcasi. ozellikle african reggea tadindaki unplugged versiyonuna dikkat.