• bugün ikilemeyi (bilmem kaçıncı kez) peş peşe izlediğimde böylesine destansı bir rom-com üçleme olmayı hak eder diyordum ki, imdb müjdeyi verdi sağ olsun! ne kadar saçmalıkla dolu olursa olsun; colin firth'ü ahir ömrümüzde son bi kez mr. darcy olarak göreceğiz, bu bile yeter!.
  • renee zellweger'in kadrosunda dahil olup, diğer taraftan kilo almayı reddetttiği filmmiş. bridget jones olma uğruna kilo alıp, sonrasında verecem derken bünyesinin amına konduğunu söylemiş. zayıf bir bridget jones nasıl olur bilemedim. gerçi bu film ne kadar gerekli, onu hiç bilemedim.
  • yüzyıllık bridget fanlarının hiçbirinin gözünden kaçmadığı gibi benim gözümden de kaçmadı kiiii...ilk filmde doğum gününü kasım ayında kutlayan ve akrep olduğunu bildiğimiz bridget bu filmde 9 mayıs'ta doğum günü kutlayarak boğa'lıya terfi etmiştir.
    bunun dışında sinemada bendenize eşlik eden 92'li kızların bile bütün film boyunca colin firth'e diplerinin düştüğünü belirtmek isterim. yaşlanmak bir insana bu kadar yakışmamalı, insan her yaşında bu kadar çekici olmamalı. nalet!

film güzel kızlar, gidin, izleyin, eğlenin
  • mark darcy'nin askerleriyiz!!!

yıllar bridget'ten çok almış götürmüş ancak mark darcy'nin hala maşallahı var. ben yıllar önce ilk filmi izlediğimde colin firth'e aşık olmuş, adam oscar aldığında sanki kendi oğlum almış gibi deliler gibi zıp zıp zıplayan insanım. bana hala ergen ergen baktırabiliyor kendisine ne diyeyim abim helal olsun. o ne yakışıklılıktır ya. (bkz: entry nick uyumu)

--- spoiler ---

2. filme nazaran gayet iyi olmuş film yalnız bana biraz fazla uzun geldi. sıkıldım diyemem de ne bileyim sanki atılması gereken bir kaç sahneyi unutmuşlar gibi. bridget bildiğimiz bridget işte, aynı sakarlıklar, komiklikler, daha doğrusu gülünç duruma düşmeler filan. biz onu böyle sevdik, ama keşke bu kadar botoks dolu olmasaydı diyorum hala....

filmin sonunda "dan cleaver discovered alive" başlıklı haberden anladığım bu hikaye burda bitmedi dostlar, devamı gelecek. zaten bi yerden çıkmasa olmazdı...

--- spoiler ---
  • dayanamayıp director's cut versiyonunu düşlediğim film.

--- spoiler ---

tarihi bir ters köşe fırsatını kaçırmış olabilirler. hiç sevmesem de bunların ikisi de çocuk benden diye düşünürken hugh grant tüm piçliğiyle gelse, bridget akıllısının sarhoşken çocuğu bundan yaptığı ortaya çıksa. sonra mark darcy'i ben alsam... böyle daha güzel olurdu bence.
    --- spoiler ---

son söz: söz konusu colin firth'se gerisi teferruattır.
  • --- spoiler ---

bu noktaya yine nasıl geldim ben?
    --- spoiler ---
  • baya baya sesli sesli gecenin korunde kahkalarla izlediğim film.

--- spoiler ---

galiba ben jack i secen azinliktayim. yıllar önce azılı bir capkina karsi mark darcy yi secebilirsin evet ama seni yasamin boyunca yalnız birakmis bu suratsiz adami o sempatik dusunceli adama nasi tercih edersin bridget yaa.

bebek kimin onu oğrenemedik ben mi kacirdim?

--- spoiler ---
  • sırf (bkz: colin firth) abimiz için bile izlenir. gerçi herkes yaşlanmış bu yüzden beni de bir hüzün almadı değil. izlerken hormonlarımın doruk noktasında olacağım ki ağlaya ağlaya içim çıktı.

her romantik komedi gibi bu film de kafa dağıtmak ve azcık dertlerinizden uzaklaşmak için ideal diyebilirim.
  • http://www.imdb.com/title/tt1473832/

az önce sinemada izlediğim film. bütün oyuncular epeyce yaşlanmış olsa da hala aynı komik karakterlerdeler ve hala güldürebilen bir film çıkmış ortaya. senaryo güzel. çok güldüm.
    aslında önceki iki filmde olduğu gibi, bridget yine iki cazip erkek arasında kalıyor. klasik kadın rüyası olduğu düşünülüyor herhalde.
    bilemiyorum ama sözlük erkekleri bu filmi pek sevmez gibi geliyor.
    romantik komedi olması dışında yurdum erkeğinin kodlarına ters gibi.

2001 de 32 yaşında olan bridget'in 2016'da 47 yaşında olması gerekirdi. ama 43 yaşında filmde. renee zellweger için 1969 doğumlu demiş imdb. bence daha bile yaşlı. yıllar önce ilkini izlediğimiz filmlerde bizim için 15-20 yıl geçmişken oyuncuların başka gezegende üç beş yıl geçirmiş rolü yapması gıcık. üstelik büyükannem gibi görünüyorken.

neyse yaşlanma takıntımı bir yana bırakırsak, serinleyen günlerde az veya çok gülme garantili sıcak çikolata gibi bir film.
  • az önce fragmanını izledim ve neden colin firth'e aşık olduğumu bir kez daha anladım. umarım düşündüğüm gibi değildir filmin konusu. umarım :'(
hesabın var mı? giriş yap