şükela:  tümü | bugün
  • bugün ikilemeyi (bilmem kaçıncı kez) peş peşe izlediğimde böylesine destansı bir rom-com üçleme olmayı hak eder diyordum ki, imdb müjdeyi verdi sağ olsun! ne kadar saçmalıkla dolu olursa olsun; colin firth'ü ahir ömrümüzde son bi kez mr. darcy olarak göreceğiz, bu bile yeter!.
  • renee zellweger'in kadrosunda dahil olup, diğer taraftan kilo almayı reddetttiği filmmiş. bridget jones olma uğruna kilo alıp, sonrasında verecem derken bünyesinin amına konduğunu söylemiş. zayıf bir bridget jones nasıl olur bilemedim. gerçi bu film ne kadar gerekli, onu hiç bilemedim.
  • yüzyıllık bridget fanlarının hiçbirinin gözünden kaçmadığı gibi benim gözümden de kaçmadı kiiii...ilk filmde doğum gününü kasım ayında kutlayan ve akrep olduğunu bildiğimiz bridget bu filmde 9 mayıs'ta doğum günü kutlayarak boğa'lıya terfi etmiştir.
    bunun dışında sinemada bendenize eşlik eden 92'li kızların bile bütün film boyunca colin firth'e diplerinin düştüğünü belirtmek isterim. yaşlanmak bir insana bu kadar yakışmamalı, insan her yaşında bu kadar çekici olmamalı. nalet!

film güzel kızlar, gidin, izleyin, eğlenin
  • mark darcy'nin askerleriyiz!!!

yıllar bridget'ten çok almış götürmüş ancak mark darcy'nin hala maşallahı var. ben yıllar önce ilk filmi izlediğimde colin firth'e aşık olmuş, adam oscar aldığında sanki kendi oğlum almış gibi deliler gibi zıp zıp zıplayan insanım. bana hala ergen ergen baktırabiliyor kendisine ne diyeyim abim helal olsun. o ne yakışıklılıktır ya. (bkz: entry nick uyumu)

--- spoiler ---

2. filme nazaran gayet iyi olmuş film yalnız bana biraz fazla uzun geldi. sıkıldım diyemem de ne bileyim sanki atılması gereken bir kaç sahneyi unutmuşlar gibi. bridget bildiğimiz bridget işte, aynı sakarlıklar, komiklikler, daha doğrusu gülünç duruma düşmeler filan. biz onu böyle sevdik, ama keşke bu kadar botoks dolu olmasaydı diyorum hala....

filmin sonunda "dan cleaver discovered alive" başlıklı haberden anladığım bu hikaye burda bitmedi dostlar, devamı gelecek. zaten bi yerden çıkmasa olmazdı...

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

oldukça sıkıcı bulduğum bridget jones ve darcy aşkını yeniden izlediğimiz filmdir. sıkıcı olmalarını geçtim bu çiftin birbirini yeteri kadar sevmediğini düşünen bir tek benim galiba
    darcy sanki bridget'e tahammül edemiyor
    adam brideget'e aşık olduğunu söylerken farklı farklı kadınlarla şansını deniyor
    neyse eninde sonunda evli mutlu çocuklu oldular

jackle yeni bir başlangıç yapmasını istediğimi fark ettim tıpkı ilk iki filmde daniel ile olmasını istediğim gibi

filmde en çok gözüme batan renee zellweger oldu kadın kendine ne yapmışsa mimiksiz kalmış başka biri olmuş üstelik genç görüneceğim derken olduğundan yaşlı görünmüş

--- spoiler ---
  • dayanamayıp director's cut versiyonunu düşlediğim film.

--- spoiler ---

tarihi bir ters köşe fırsatını kaçırmış olabilirler. hiç sevmesem de bunların ikisi de çocuk benden diye düşünürken hugh grant tüm piçliğiyle gelse, bridget akıllısının sarhoşken çocuğu bundan yaptığı ortaya çıksa. sonra mark darcy'i ben alsam... böyle daha güzel olurdu bence.
    --- spoiler ---

son söz: söz konusu colin firth'se gerisi teferruattır.
  • --- spoiler ---

bu noktaya yine nasıl geldim ben?
    --- spoiler ---
  • az önce fragmanını izledim ve neden colin firth'e aşık olduğumu bir kez daha anladım. umarım düşündüğüm gibi değildir filmin konusu. umarım :'(
  • serinin üçüncü filmidir, ilk iki filmden farklı olarak herhangi bir kitaba dayanmamaktadır. helen'in üçüncü kitapta marc darcy'i öldürmesine tepkiler büyürken ikinci ve üçüncü kitap arasında yazılmamış bridget'in hayatını çekmeye karar verdiler producerlar haklı olarak. her ne kadar ben de tepkimi kendimce gösterip üçüncü kitabı okumasam da (ki asla da okumayacağım darcy öyle bir sonu hak etmiyor bence de, ayrıca bridget mutluluğu darcy ile beraber bulmalı başkasıyla değil) bu üçüncü filmi o koskocaman hugh grant'ın eksikliğine ve de fragmandan gördüğüm kadarıyla botokstan mimiklerini kaybetmiş bir adet renee zellweger 'i içermesine rağmen izleyeceğim çünkü colin firth hayranı olmak bunu gerektirir, evet.

edit: bu arada türkiye'de gösterim tarihi 16/09/16 olarak belli olmuştur. *
  • bence olmamis olacak film. mr. darcy'yi bana verin, bu is huzur icinde cozulsun.