• 2013'te vizyona girmesi beklenen film.
  • renee zellweger'in kadrosunda dahil olup, diğer taraftan kilo almayı reddetttiği filmmiş. bridget jones olma uğruna kilo alıp, sonrasında verecem derken bünyesinin amına konduğunu söylemiş. zayıf bir bridget jones nasıl olur bilemedim. gerçi bu film ne kadar gerekli, onu hiç bilemedim.
  • bugün ikilemeyi (bilmem kaçıncı kez) peş peşe izlediğimde böylesine destansı bir rom-com üçleme olmayı hak eder diyordum ki, imdb müjdeyi verdi sağ olsun! ne kadar saçmalıkla dolu olursa olsun; colin firth'ü ahir ömrümüzde son bi kez mr. darcy olarak göreceğiz, bu bile yeter!.
  • (bkz: #55278705)
  • 16 eylül 2016'da vizyona girecek olan film.
  • 123 dakikalık, 2016 yapımı film.

6 / 10.

35.000.000 dolares bütçeli yapım, serinin" dağıtılmadan" eğlenceli ve mantıklı bir şekilde devam ettirilmesi açısından derli toplu görünüyor. serinin ilk filmi gösterime girdiğinde çok daha büyük bir kitleyi etkilemiş ve daha popüler bir seyir izlemişti ama son film de kendi içinde değerlendirildiğinde hiç fena değil.

yapımdaki en büyük handikap, zellweger'in son hali. 1969 doğumlu ( malum nedenlerden, ne yazık ki çok daha yaşlı görünüyor ) renee zellweger'i sempatik ve iyi bir oyuncu fakat yersiz ve başarısız estetik operasyonlardan dolayı doğal bir şekilde yaşlanamadığından, seyirci -filmde çok fena görünmese bile - şaşırıyor, afallıyor. açıkçası bu yeni haline, çoktan elveda edilmiş mimiklere, ekranda, serinin yıllar sonraki devamında adapte olabilmek biraz zaman aldı.

sonuç olarak yapımı; özellikle belli bir yaşın üzerindeki kadın sinefillerin daha bir zevkle izleyeceği, kendi içinde başarılı bir devam filmi olarak nitelendirmek mümkün.

her eve imdb
  • fragmani dusen film. pek umitli degilim ama yine de izlenecek!
    https://www.youtube.com/watch?v=0nhggq_pyye
  • az önce fragmanını izledim ve neden colin firth'e aşık olduğumu bir kez daha anladım. umarım düşündüğüm gibi değildir filmin konusu. umarım :'(
  • fragmanına bile koptum fssadfafssdf

bekliyoruz.
  • spoiler alarmı!
    filme değil de mad about the boy'a (3. bridget jones kitabı) ilişkin bilgi içeren entry!

--- spoiler ---

colin firth'ü kadrodan çıkartmamak için mi 3. kitaba dayanmayan yeni bir film yaptıklarını merak ettim. helen fielding, 3. kitap çıkmadan hemen önce colin firth'ü arayıp "mark darcy öldü :(" diye haber vermiş, neredeyse telefonda ağlayacaklarmış! bir röportajını izlemiştim fielding'in, "sonra farkettik tabii buna ağlamamızın saçma olduğunu ve gülmeye başladık" diyordu.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap