• serinin üçüncüsü 'bridget jones : mad about the boy' adıyla 10 ekim'de satışa sunulacaktır. bu sefer bridget, genç bir sevgiliye ve 2 çocuğa sahip olarak karşımıza çıkacakmış. ne yazık ki mark darcy ( sinemada colin firth'ün can verdiği karakter ) ölerek hikayeden çıkarıldığından dolayı şimdiden helen fielding epey eleştri topladı.

http://www.bbc.co.uk/…s/entertainment-arts-24323108
  • benim için ayrı yeri olan seri. "mad about boy"u da rafta görünce koşa koşa aldım haliyle.

--- spoiler ---

henüz çok okumadım ama söylentiler doğru gibi duruyor. ihtimal bile vermek istemedim ama ilk 20 sayfadan okuduğum kadarıyla galiba mr.darcy cidden ortalarda yok, ve ortaya çıkabileceğe de benzemiyor. ama mr.darcy'siz olmaz bence. bridget jones'u bizim için fairy tale yapan oydu. o adamı bridget denen alık kadının hayatından çıkardığın an geriye sadece pub faresi arkadaşları, sıkıcı işi ve "yine beceremedim ne sevimliyim" halleri kalıyor. o yüzden mr.darcy ölmüşse bile bundan sonra "mad about the ghost" kitabının çıkması daha akıllıca görünüyor.

bir yandan da mr.darcy hala yaşıyor olsaydı yazmaya değer ne kalacaktı? şöyle bir şey mi?

15:00 pm darcy beni yanağımdan öptü ay ne sevimli.
    15:15 pm evet gerçekten de çok sevimli
    15:30 pm ay çocukları okuldan alacaktım unuttum!
    15:45 pm ne yapacağım ben şimdi?
    15:50 pm darcy almış bile.
    16:00 pm canım ya

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    colin firth ve hugh grant'in kavgalari yarilmama sebep olmuştur.büyük sehir erkeginin beceriksiz kavgasini gosteriyolar adeta.uzaktan uzaktan tekme atmalar takim elbiseyle,salak salak bogusmalar ahdahahs cok güldüm
    --- spoiler ---
  • cidden güzel filmdir. ne zaman celine dion' dan all by myself eşliğinde bridget' in kendini paraladığı sahne aklıma gelse; ergenken kendi kendime çektiğim klipler aklıma gelir, istemsizce gülerim.
  • 3. kitabı yer yer fena ağlatandır. o'nun kadar şaşkın olmasam da eğer bir roman kahramanı olacaksam kendimi bridget ile özdeştiririm hep. günün birinde bir bay darcy'nin ortaya çıkıp benim için her şeyi yola koyacağını umarım. dolayısıyla 3. kitapta yaşanan trajedi beni fazlasıyla üzdü.

not: fielding kitabın sonunda oyuncu kadrosundaki herkese teşekkür etmiş renee zellweger hariç. dikkatimi çekti.
  • yarın üçüncü filmin çekimlerine londra'da başlanıyor. (bkz: renee zellweger) yine bildiğimiz bridget gibi gözüküyor film afişinde, estetik ameliyatlarına rağmen. işin en güzel yanı (bkz: helen fielding) tarafından yazılan 3.kitabına dayanmayacak film; bilindiği üzere 3.kitapta (bkz: marc darcy) 'i öldürünce epey eleştiri toplamıştı yazar. çoğu kişi tepki olarak 3.kitabı okumayacağını dile getirmişti, bunlardan biri de bendim okumadım da, olduğu gibi kalsın istedim zihnimde bu hikayenin kahramanları.

gelelim asıl meseleye, peki üçüncü kitaba dayanmayacaksa çekilecek olan film hangi konuyu ele alacak? ikinci kitap ve üçüncü kitap arasındaki olay örgülerini işleyecek.

üçüncü filmle ilgili diğer bir nokta ise diğer iki filmde bridget'in günlüğü kırmızı kaplı defterle özdeşleşirken şimdi kırmızı ipad ile özdeşleşmiş; bridget jones da teknolojiye uyum sağladı haliyle.

new picture from bridget jones 3

bu filmde belki darcy ölmüyor olabilir ama filmin üzücü tarafı (bkz: hugh grant) bu filmde yer almayacak.

edit: afiş yerine arşiv yazmışım ne aldıysam o gece, neyse düzeltildi...
  • 30 lu yaşlarda ayrı bir tat veren film. aslında dün akşam izleyecektim. ama 2016 ya bu sabah saat yedi gibi girince kısmet olmadı. bu gün peş peşe izlenen iki seri ile yeni yılın ilk gunünde bol bol kahkaha attirmistir. bütün bir yıl bu tatta geçer umarım.
  • (bkz: #61335997)
  • tekrar tekrar okumalık kitabı ve izlemelik filmi olan romantik komedi ingiliz eseri .
hesabın var mı? giriş yap