*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cirkinligi ile mesur bir hanim ablamizdir ki dizi mevzusunda "brienne castingine cagrilan aktriss intihar etti" gibi mansetler bekliyorum eheh.
 • george r. r. martin'in dunk ve egg*** maceralarını okumuş olanlar eminim ki brienne ile dunk arasındaki benzerlikleri farketmiştir. dunk the lunk, thick as a castle wall, kendisini böyle tanımlıyordu dunk. benzerlikleri fazla, ikisi de fazla uzun, fazla güçlü, biraz aptal, iyiniyetli, onurlarına düşkün gezgin şövalyeler (ki grrm'ın onayladığı üzere dunk şövalyeliğini alamamış, brienne'nin şövalyeliği de muallakta, yine de ortamın en şövalye şövalyeleri bunlar...keh keh), ikisi de kingsguard olmuşlar. buradan brienne'nin dunk'un soyundan geldiğini söyleyenler olabilir ama onlara da kingsguard'ların evlenmemek üzere yemin ettiklerini hatırlatırım. hem dunk'u kim alır allasen? "tanselle too tall" mı? ısrar edip brienne'nin gezginliğe başlamadan önce babasının silahlığından aldığı kalkan üzerindeki motifi hatırlatan olursa orda susarım. yaa yaa işte öyle.
 • 4. kitabı okudugum şu gunlerde, birilerinin azını burnunu hunharca kırsa da bir rahatlasam dedigim karakter. herkes "wench" mench, yok kadından nolur falan diyip durdukça iki tanesini üfelesin istiyorum. bir yandan da 4 kitaptır george r. r. martin her karakterin afedersiniz zifrini siktiği için, bunun başına ne gelcek diye de ürperiyorum...

  edit: bu entryme iki kere geri dondum ve ikisinde de ne yazmisim ben diye bocaladim: birilerinin agzini burnunu kirsa derken anlam karmasasi olusuyor. brienne birilerini dovsun istiyorum. tam tersini degil. aciklamis olayim.
 • --- 4. kitaptan spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  geri geleceğini adım gibi bildiğim karakter. bilirsiniz, george abi insanları öldü gibi yapıp geri getirmekte çok başarılı. lady stoneheart'ın adamları tarafından ipe çekilirken bişi bağırdı ya bu. kesin indirmişlerdir her ne söylediyse, aha buraya yazıyorum, bu kadar da iddialıyım.*
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- 4. kitaptan spoiler ---
 • ekranda en çok miranda hart'a, hadi en kötüsü biraz soğuk olmakla birlikte eva damen'a yakışacağını düşündüğüm karakterdi, olmadı. bu dört aday arasından bana göre bu rol için fazla güzel olan gwendoline christie seçildi.
 • westeros'un yarmagülü
 • oyuncu seçimlerini pek beğenmediğim 2. sezonda kitaptaki tasvir edilene en çok benzeyen karakter. kadının makyaj da çok sağlam yapmışlar bir tek çarpık dişlerini yapmamışlar o kadarda olsun.
 • jeanne d'arc'ı çağrıştıran karakter.
 • (bkz: paladin)